•                  
یک شنبه , ۲۸ مهر , ۱۳۹۸

آزادی توفیق محمودی, فعال کارگری با تودیع قرار وثیقه

0
132

ساعاتی پیش توفیق محمودی, فعال کارگری اهل سنندج که در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ توسط ماموران اداره اطلاعات سنندج بازداشت شده بود با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی سنندج بطور موقت آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸, توفیق محمودی, فعال کارگری ساکن سنندج با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان و تا پایان مراحل دادرسی بطور موقت از زندان مرکزی سنندج آزاد شده است. وی در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ در محل کار خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازدشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده بود. 

این فعال کارگری چندی پیش و پس از سپری کردن ۴۵ روز بازداشت و بازجوئی در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج با توجه به اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام توسط شعبه ۲ بازپرسی دادگاه انقلاب سنندج به زندان مرکزی این شهر منتقل شده بود. 

از جمله دلایلی که میتوان در تاخیر برای آزادی این فعال کارگری میتوان لحاظ کرد ممانعت دستگاه قضائی و عدم موافقت بازپرس شعبه ۲ دادگاه انقلاب سنندج بوده است. 

لازم به ذکر است که بازداشت خودسرانه و بلاتکلیف نگه داشتن افراد و همچنین عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: