•                  
یک شنبه , ۰۹ آذر , ۱۳۹۹
یکشنبه, نوامبر 29

کارگران شهرداری مهریز بیش از ۲ ماه معوقات مزدی طلبکارند

0
148
کارگز شهرداری

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹, کارگران قراردادی و پیمانکاری سازمانهای وابسته  به شهرداری مهریز  واقع در  استان  یزد بیش از ۲ ماه حقوق و مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹، کارگران واحد پاکبانی، فضای سبز و پرسنل  شهرداری مهریز  واقع در  استان یزد بیش از ۲ ماه است که حقوق ماهیانه و مطالبات معوقه مزدی آنها پرداخت نشده است. این کارگران با که جمعیتی بالغ بر ۱۵۰ تن هستند به صورت نیروی پیمانکار و در قالب قراردادهای موقت کاری در این شهرداری مشغول به کار هستند و از امنیت شغلی محروم هستند.

امیرحمزه زارع زاده, شهردار مهریز در توجیح پرداخت نشدن معوقات مزدی و حقوق این کارگران ادعا کرد: ” نبود نقدینگی، کاهش منابع مالی ، وضعیت کرونا و سیاست دولت در امور مالیاتی باعث شده ما نتوانیم حقوق و مطالبات این کارگران را پرداخت کنیم”.

شهردار مهریز در ادامه افزود: “ به لحاظ تعداد ۷۰ نفر از پرسنل خدمات شهری و فضای سبز شهری و همچنین ۸۰ نفر از پرسنل شهرداری مهریز  ۲ ماه است که حقوق دریافت نکردند”.

برخورداری افراد از تامین اجتماعی مناسب از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد در برخورداری از؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگر نیز تاکید شده است. اما تفاسیری غلطی که حاکمان جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی در ایران دارند و همیشه قوانین را آنگونه تفسیر کردند که حکومت را صاحب حق می دانند و حقوق شهروندان پایمال شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: