•                  
یک شنبه , ۲۸ دی , ۱۳۹۹
یکشنبه, ژانویه 17

معوقات مزدی رانندگان مرکز بهداشت ایرانشهر و کارمندان بیمارستان هاشمی رفسنجانی ریگان پرداخت نشده

0
103

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۹ مرداد ماه ۱۳۹۹, رانندگان شاغل در مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر و پرسنل بیمارستان هاشمی رفسنجانی شهرستان ریگان مطالبات مزدی معوق دارند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ, روز چهارشنبه ۷ مرداد ماه ۱۳۹۹, پرسنل شاغل در بیمارستان هاشمی رفسنجانی واقع در شهرستان ریگان در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوقه مزدی معوق شده آنها ضمن توقف انجام کار اعتصاب کردند. همچنین رانندگان واحد نقلیه مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر ۴ ماه است که حقوق معوقه آنها پرداخت نشده است. 

یکی از پرسنل بیمارستان هاشمی رفسنجانی در تشریح مطالبات معوق شده آنها گفت: ”در روزهای سخت کرونایی ما از جان خود گذشته و در حال خدمت رسانی با تمام فراز و نشیب و کاستی ها هستیم، اما برای تهیه مخارج خود و خانواده به پول نیاز داریم.“

این منبع مطلع در ادامه خاطرنشان کرد: ”با وجود همه کاستی ها و نبود امکانات مناسب بهداشتی و حفاظت فردی در بیمارستان به کار خود با تمام توان ادامه خواهیم داد اما با عدم توجه مسئولین ذیربط روحیه ما و همکاران به شدت ضعیف شده است.“

همچنین مطالبات مزدی رانندگان مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر در حالی پرداخت نشده که خودرو متعلق به خود رانندگان بوده و هزینه های استهلاک و سوخت آن نیز بر عهده آنهاست.

رانندگان مرکز بهداشت ایرانشهر در تشریح مطالبات خود گفتند: ”با وجود شیوع ویروس کرونا شیفت کاری ما به ۱۱ ساعت افزایش یافته که کادر اجرا در ۲ نوبت صبح و عصر به مرکز بهداشت مراجعه می کنند و ما مشغول سرویس دهی هستیم.“

این شهروندان در ادامه افزودند: ”با شرایط پیش آمده و وضعیت نابسامان اقتصادی، استهلاک خودرو، مخارج زندگی، قسط و اجاره ها حقوق ما چهار ماه تاخیر دارد و از آنجایی که هیچ منبع درآمدی نداریم باعث وضعیت بد معیشتی ما شد”. 

برخورداری افراد از تامین اجتماعی مناسب از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد در برخورداری از؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگر نیز تاکید شده است. اما تفاسیری غلطی که حاکمان جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی در ایران دارند و همیشه قوانین را آنگونه تفسیر کردند که حکومت را صاحب حق می دانند و حقوق شهروندان پایمال شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: