•                  
یک شنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, دسامبر 6

گزارشی از آخرین وضعیت عباس طاهری, زندانی محبوس در زندان رجائی شهر

0
659

عباس طاهری، زندانی ۲۴ ساله محکوم به اعدام محبوس در زندان رجایی شهر کرج در پی اقدام به خودکشی و انتقال به انفرادی بدون رسیدگی پزشکی کماکان در وضعیت نامناسبی به سر می برد. وی در این مدت توسط ماموران اندرزگاه مورد بدرفتاری و ضرب و شتم قرار گرفته و توسط رئیس زندان تهدید به اجرای حکم شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران, عباس طاهری, زندانی محکوم به اعدام, محبوس در زندان رجائی شهر کرج, که از ۱۴ روز پیش از اندرزگاه ۳ سالن ۹ این زندان  به سلول انفرادی در اندرزگاه ۱۱ سالن ۲۲ از این زندان منتقل شده بود کماکان در همان مکان بدستور غلامرضا ضیائی در وضعیت بسیار وخیمی محبوس شده است. عباس طاهری در تاریخ ۷ خردادماه، به دلیل رفتار نامناسب رئیس اندرزگاه و نداشتن امنیت جانی در اندرزگاه ۳ و همچنین بی توجهی مسئولین زندان نسبت به خواسته وی مبنی بر انتقالش به اندرزگاهی دیگر از طریق حلق آویز کردن دست به خودکشی زده بود و مسئولان اندرزگاه بدون رسیدگی پزشکی، وی را با وضعیت نامناسب به سلول انفرادی زندان منتقل کردند. وی پیشتر نیز در همین رابطه در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه با دوختن لب ها دست به اعتصاب غذا زده بود. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ عباس طاهری, ۲۴ ساله, در عین اینکه به لحاظ روحی و روانی در وضعیت نامناسبی قرار دارد از ۱۴ روز پیش به خاطر اعتصاب غذا و خودکشی به سلول انفرادی اندرزگاه ۱۱ سالن ۲۲ منتقل شد و دست و پای وی به شکل صلیب بسته شد و با توجه به تهدیدات غلامرضا ضیائی مبنی بر عدم اعتصاب غذای وی و ترساندن وی از اینکه چنانچه عباس طاهری اعتصاب غذا کند نامه اجرای حکم اعدامش را صادر خواهد کرد. 

این منبع مطلع همچنین گفت؛ عباس طاهری, پیش از این ۲ بار لبهای خود را دوخته بود که پس از انتقال وی به دفتر رئیس زندان به دستور غلامرضا ضیائی, لبهایش را بازکردند. و در حال حاضر در سلول انفرادی در وضعیت روحی و روانی بسیار وخیمی قرار دارد و با توجه به دستور غلامرضا ضیائی از انتقال به بهداری زندان محروم مانده و هر بار که از محرومیت خود از حق درمان اعتراض می کند پس از انتقال به مکانی که دوربین مداربسته در آنجا نیست وی را منتقل و به باد کتک میگیرند. همچنین وی از حق هرگونه تماس تلفنی و حتی هواخوری هم محروم مانده است. 

این منبع مطلع در ادامه گفت؛ به دستور “غلامرضا ضیائی” اندرزگاه ۹ بعنوان اندرزگاه امن جهت شکنجه و انتقال بی سر و صدای زندانیانی است که از دستور وی سرپیچی می کنند و غلامرضا ضائی گفته؛ پس از انتقال به آنجا از آنها آدم می سازم. اندرزگاه ۹ فاقد هرگونه امکانات رفاهی میباشد و دارای دوربینهای مداربسته, دربهای برقی میباشد. همچنین فاقد حمام, البسه و هواخوری میباشد و زندانیان در آن اندرزگاه از حق هرگونه ملاقات محروم هستند و این اندرزگاه بطور کامل امنیتی است. 

به گفته این منبع مطلع از زمان آغاز به کار “غلامرضا ضیائی” بعنوان رئیس زندان رجائی شهر, چندین مورد درگیری منجر به فوت در بین زندانیان و به دلیل انتقال زندانیان به بندهای مختلف صورت گرفته است و تعدادی نیز به دلیل فحاشی و رفتار وی دست به خودکشی زده اند.

لازم به ذکر است عباس طاهری, فرزند غلامرضا, متولد؛ ۱۳۷۴, اهل اسلامشهر در سال ۱۳۹۳ به اتهام قتل بازداشت و پس طی مراحل دادرسی به اعدام محکوم شد و هر لحظه احتمال اجرای حکم اعدام این زندانی متهم به قتل وجود دارد. 

عباس طاهری بارها بعنوان زندانی معترض به شرایط، مورد ضرب و شتم مسئولین یا زندانیان تحریک شده قرار گرفته و چندین بار درخواست انتقال به بندی دیگر داده که با بی توجهی مسئولین زندان مواجه شده است.

وی پیشتر نیز در آبان ماه ۱۳۹۶ به دلیل اینکه مدعی بود رییس این زندان برای تسریع در اعدام او تلاش می کند و از این جهت تاکنون چندین بار مکاتبه و تماس با اولیای دم داشته است، دست به اعتصاب غذا زده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: