•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

اعزام جواد احمدی, زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه به بیمارستان

0
570

روز جاری, جواد احمدی, زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه که به دلیل بیماری عفونت توام با سنگ کلیه چهارشنبه هفته گذشته به بهداری این زندان منتقل شده بود به مرکز درمانی خارج از زندان مرکزی ارومیه اعزام شده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸, جواد احمدی, زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه که از بیماری عفونت توام با سنگ کلیه رنج میبرد به مرکز درمانی خارج از این زندان اعزام شده است.  این زندانی سیاسی در حال تحمل دوران حبس ۳ سال و ۹ ماهه خود در زندان مرکزی ارومیه میباشد. 

حقوق بشر در ایران, در تاریخ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸, با انتشار گزارشی از آخرین وضعیت این زندانی سیاسی ابتلای وی به بیماری عفونت توام با سنگ کلیه را اطلاع رسانی کرده بود. 

این زندانی سیاسی در تاریخ مذکور به دلیل احساس درد شدید در ناحیه پهلوهای خود که به دلیل بروز عفونت و سنگ در کلیه وی بود به بهداری زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بود. 

لازم به ذکر است, این زندانی سیاسی,  از ابتدای دوران محکومیت خود با مشکلات کلیوی روبرو است و از بیماری سنگ کلیه و عفونت در ناحیه کلیه رنج می برد با این حال علیرغم پیگیری‌ها و درخواست‌های مکرر تاکنون با اعزام وی به بیمارستان خارج از زندان مخالفت شده است.
جواد احمدی,  در پاییز سال ۱۳۹۴ بازداشت و به اتهام “عضویت در احزاب مخالف نظام” به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. با توجه به عدم اعتراض وی به حکم صادره علیه این زندانی سیاسی به دلیل عدم اعتراض و تسلیم به رای به ۳ سال و ۹ ماه کاهش پیدا کرد.

این زندانی سیاسی, در سال ۱۳۹۶ در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم دست به اعتصاب غذا زده بود و به دلیل مخالفت مسئولین جهت اعزام وی به بند ۱۲ سیاسی زندان ارومیه از بند عمومی به بند کارگران این زندان منتقل شده است.

زندانیان سیاسی  در زندانهای ایران با کلکسیونی از  موارد گسترده نقض حقوق بشر دست و پنجه نرم میکنند. از یک سو محرومیت آنها از حق دادرسی عادلانه که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است و از سوی دیگر بیماریها و آسیب های جسمی گوناگون که میتوان گفت اکثر این افراد این بیماریها را از زمانی که در زندان محبوس گردیده اند به آن مبتلا شده اند اما مسئولان قضائی و امنیتی در زندانهای ایران از این مسئاله بعنوان یک اهرم فشار در جهت تفهیم نظریات و یا اتهامات وارده بر افراد استفاده میکنند که این مورد ناقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر میباشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.