دوشنبه , ۰۷ فروردین , ۱۴۰۲
دوشنبه, مارس 27

صحبتهای زهره سرو، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین

0
134

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱ اسفند ماه ۱۴۰۱، صحبتهای زهره سرو، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین، پیرامون خبر آزادی وی که از سوی رسانه های داخلی اعلام شده بود.

این زندانی سیاسی، در تاریخ ۴ بهمن ماه ۱۴۰۱، علیرغم‌ بیماری و تکمیل نشدن مراحل درمانی به بهانه اعزام به بیمارستان طالقانی جهت درمان از زندان اوین خارج و بدون اعلام‌قبلی مستقیما به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

زهره سرو، در تاریخ ۳دی ماه ۱۳۹۸، در پی یورش ماموران اطلاعات سپاه پاسداران به اتهام فعالیت در فضای مجازی و مدیریت ۱ صفحه اینستاگرامی، بازداشت و پس از انتقال به بند۱الف و طی مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام در تاریخ ۲۱ دی ماه ۱۳۹۸، به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

با آغاز مراحل دادرسی، زهر سرو، با اتهام (نگهداری مشروبات الکلی) توسط شعبه دادگاه کیفری ۲ استان تهران، به پرداخت جریمه نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.‌

این فعال فضای مجازی، در بخش دوم پرونده قضایی خود توسط شعبه ۲۶دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری، به اتهام(توهین به رهبری)، (فعالیت تبلیغی علیه نظام) و (اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور) در مجموع به تحمل ۸ سال حبس تعزیری و بعنوان مجازات تکمیلی هم به ۴ ماه فعالیت موثر در بسیج و مطالعه و تفسیر سوره حجرات محکوم شد. پس از تائید این حکم در دادگاه تجدیدنظر استان تهران و اعمال ۱۳۴ مجازات اسلامی پس از تجمیع جرائم، تحمل ۵ سال حبس تعزیری برای زهره سرو لازم به اجرا شد.‌

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.