•                  
یک شنبه , ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
یکشنبه, سپتامبر 19

تهدید و احضار خانواده ۳ فعال مدنی محبوس در زندان توسط وزارت اطلاعات

0
267

احضار.jpgماموران اداره اطلاعات اصفهان خانواده ۳ برادر زندانی سیاسی به نامهای محمد نیکبخت ، هادی نیکبخت و فضل الله نیکبخت را تهدید و احضار کردند .
به گزارش حقوق بشر در ایران،مامورین اداره اطلاعات اصفهان جهت اعمال فشار بر خانواده زندانیان سیاسی ضمن تماس تلفنی با خانواده محمد نیکبخت فعال مدنی محبوس در زندان اصفهان خانواده ایشان را مورد تهدید قرار داده و خواهر این فعال مدنی را احضار کردند. به نقل از یک منبع مطلع ، ظهر روز چهارشنبه ۳ خرداد ماه؛ شخصی به نام محمدی که خود را مامور اداره اطلاعات اصفهان نامید ؛ نیکی نیکبخت خواهر سه فعال مدنی محبوس در زندانهای اصفهان و گلپایگان را تهدید کرد که بایستی روز شنبه ۶ خرداد ماه خود را به اداره اطلاعات اصفهان معرفی کند. این چندمین بار است که خانم نیکبخت از طرف مامورین اداره اطلاعات مورد تهدید قرار می گیرد. محمد نیکبخت که در حال حاضر در زندان اصفهان نگهداری میشود ، به همراه دو برادرش فضل‌الله و هادی که در زندان گلپایگان هستند ، از فعالان مدنی ساکن گلپایگان و حسین فیاضی از دیگربازداشت‌شدگان این پرونده به اتهامات “تبلیغ علیه نظام از طریق ایجاد کانال تلگرامی (دادوبیداد)، حضور در تجمعات غیرقانونی و توهین به ایت الله خمینی و رهبری”، در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، با حکمی از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب اسلامی گلپایگان به ریاست نجف علی علیان، مجموعاً به ۴۸ ماه حبس تعزیزی محکوم شدند. محمد نیکبخت به “اتهامات تبلیغ علیه نظام از طریق کانال تلگرامی داد و بیداد، تجمعات غیرقانونی و توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم و فضل‌الله نیکبخت نیز به اتهامات تبلیغ علیه نظام از طریق کانال تلگرامی (دادوبیداد) و تجمعات غیرقانونی به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم‌شده است.

هادی نیکبخت و حسین فیاضی از دیگر بازداشت‌شدگان این پرونده به “اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق کانال تلگرامی دادوبیداد و تجمعات غیرقانونی” هرکدام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم‌شده‌اند.

 

 

 

 

محمد نیکبخت و برادرانش هادی و فضل الله در ۳۰ دی سال ۹۶ توسط مامورین اطلاعات بازداشت شدند. محمد نیکبخت هم اکنون در زندان اصفهان و برادرانش در زندان گلپایگان محبوس هستند.

همچنین هادی نیکبخت به اتهام شرکت در تظاهرات؛ اقدام علیه امنیت ملی به شش سال زندان و فضل الله نیکبخت با همین اتهامات به یک سال زندان محکوم شد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: