•                  
شنبه , ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

انتقال فرشاد فتاحی به زندان مرکزی ارومیه

0
452

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۹، فرشاد فتاحی، پس از اتمام بازجوئی در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان مرکزی این شهر منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، امروز سه شنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۹، فرشاد فتاحی، شهروند اهل ارومیه و محبوس در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان پس از طی مراحل بازجوئی و بلاتکلیفی طولانی مدت به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

اتهام مطروحه بر علیه فرشاد فتاحی، عضویت در گروههای مذهبی عنوان شده اما به مصادیق اتهام مذکور در این گزارش اشاره ای نشده است.  

فرشاد فتاحی، در تاریخ ۳ مهر ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی ارومیه بازداشت و سپس به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان منتقل شد و طی دوران بازداشت اولیه از حق دسترسی به وکیل محروم و بطور بلاتکلیف در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه محبوس شده بود. 

لازم به ذکر است، بهزاد طلایی و سیاوش جوان، دو هم پرونده ای فرشاد فتاحی، در تاریخ ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۹، از بند مشاوره زندان ارومیه به بند زندانیان سیاسی این زندان منتقل شدند. 

 بهزاد طلایی، در تاریخ ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۹ و سیاوش جوان هم در تاریخ ۸ مهر ماه سالجاری، توسط نیروهای امنیتی ارومیه بازداشت و جهت بازجوئی به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان منتقل شده بودند. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هافرشاد فتاحیفرشادفتاحیمحاربه از طریق حمایت از گروههای سلفینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با گروههای سلفیهمکاری با احزاب کوردیکردستانگروههای سلفیاحزاب مخالف نظاماحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب در ایراناحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماستان کردستانبند ۱۲ زندان ارومیهبیخبریبیخبری از بازداشت شدگانبازداشت فرشاد فتاحیبازداشت فرشادفتاحیبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتبازداشت و بلاتکلیفی شهروندانبازداشت و بیخبریبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاه اداره اطلاعاتبازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیهحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیزندان ارومیهزندان ارومیه در ایرانزندانیان محبوس در زندان ارومیهزندانیان سیاسی در زندان ارومیهسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهرستان ارومیهعضویت در گروههای مذهبیعضویت در گروههای سلفی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: