•                  
پنج شنبه , ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, می 19

علی حقیقت جوان, فعال دانشجوئی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

0
447

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۸, علی حقیقت جوان, فعال دانشجوئی در دانشگاه علم و صنعت تهران, پس از اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه با تودیع قرار وثیقه و بطور موقت آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۸, علی حقیقت جوان, فعال دانشجوئی و دانشجوی در حال تحصیل در دانشگاه علم و صنعت تهران, پس از اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه با تودیع قرار وثیقه و بطور موقت از زندان اوین آزاد شد. این فعال دانشجوئی باید در انتظار دریافت ابلاغیه جهت تشکیل جلسه دادرسی باشد. 

براساس این گزارش؛ علی حقیقت جوان, فعال دانشجوئی و دانشجوی در حال تحصیل در دانشگاه علم و صنعت تهران, پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از بازداشت آزاد شد. 

لازم به ذکر است؛ در تاریخ ۴ اسفند ماه ۱۳۹۸, علی حقیقت جوان, دانشجوی در دانشگاه علم و صنعت تهران, دانشگاه تهران به همراه امیرحسین علی بخشی, دیگر فعال دانشجوئی و فعال سیاسی در حال تحصیل در دانشگاه دانشگاه امیرکبیر تهران, توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. 

سرکوب فعالان دانشجوئی, در حالی رخ می‌دهد که بر طبق اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر برگزاری تجمعات اعتراضی را بعنوان حق برای افراد محترم می‌شمارد و به عنوان یک حق بر آن تاکید میکند. همچنین در اصل ۲۷ قانون ساسی برگزاری تجمعات اعتراضی بدون سلاح و مسالمت آمیز, برای شهروندان بعنوان حق در نظر گرفته شده است.

مجموعه اتهامات منتسبه بر فعالان دانشجوئی, در زمره اتهامات مرتبط با سرکوب آزادی بیان و قلم و عقیده  میباشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶به صراحت بر حق افراد بر برخورداری از آن تاکید شده است. اما از آنجائی که حکومت جمهوری اسلامی تاب شنیدن انتقادات شهروندان را ندارد فقط وانمود به احترام اصل آزادی بیان و قلم میکند ولی در اصل مطلب به طور سیستماتیک اقدام به سرکوب گسترده شهروندان در زمینه آزادی بیان و قلم میکند.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هاقراروثیقهنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیکنفدراسیون دانشجویان ایرانیگزارش نقض حقوق بشر در ایرانبازجوئیبازداشت فعالان دانشجویی در ایرانبازداشت دانشجویانبازداشت دانشجویان دانشگاه تهرانبازداشت دانشجویان در ایرانتفهیم اتهامتفهیم اتهام زندانیانتودیع قرار وثیقهتودیع قراروثیقهتجمعات اعتراضی دانشجویانتجمعات اعتراضی دانشجویان ایرانتجمعات اعتراضی دانشجویان دانشگاه کردستانتجمعات اعتراضی دانشجویان در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات دانشجویان در ایرانتظاهرات دانشجویان ایرانجامعه دانشجویان ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیدانشگاه علم و صنعتدانشجوی دانشگاه تهراندانشجویاندانشجویان ایراندانشجویان بازداشتیدانشجویان دانشگاه تهراندانشجویان دانشگاه علم و صنعتدانشجویان در ایراندانشجویان ستارهدانشجویان ستاره دارسرکوب فعالان دانشجوییسرکوب دانشجویانسرکوب دانشجویان ایرانسرکوب دانشجویان در ایرانعلی حقیقت جوان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: