•                  
جمعه , ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱
شنبه, آگوست 20

احضار امیررضا علیپور هشتلی, دانشجوی منتقد جهت اجرای حکم حبس تعزیری

0
1591

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹, شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲۸ تهران با صدور و ابلاغ احضاریه ای امیررضا علی پور هشتلی آملی، دانشجوی منتقد ساکن تهران را برای اجرای حکم حبس تعزیری فراخواند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹, امیررضا علی پور هشتلی آملی، دانشجوی منتقد ساکن تهران برای تحمل ۶ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از سوی شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲۸ تهران فراخوانده شد. این دانشجوی منتقد در بهمن ماه سال گذشته از سوی دادگاه تجدیدنظر استان تهران به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. 

در تاریخ ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۸, امیررضا علی پور هشتلی آملی، دانشجوی منتقد که پیش از این و در مرحله بدوی توسط شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری ۲ تهران از بابت اتهام “توهین به ریاست جمهوری”, به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود پس از ارجاع پرونده به شعبه ۶۹ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست “ولی الله فتاحی” و مستشار دادگاه “رضا صمدی”, حکم وی عینا مورد تائید قرار گرفت و به وی ابلاغ شده بود. 

براساس دادنامه صادره از سوی شعبه ۶۹ دادگاه تجدیدنظر استان تهران: ” اتهامی که امیررضا علی پور هشتلی آملی، از سوی دادگاه تجدید نظر بواسطه آن محکوم به حبس تعزیری شده از بابت شکایت معاونت حقوقی و نظارت ستاد مرکزی انتخاباتی حسن روحانی, با مصداق اتهامی “توهین به رئیس جمهور” بود که براساس آن این شهروند منتقد به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد و پس از اعلام اعتراض به حکم صادره توسط شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری ۲ تهران پرونده امیررضا علی پور هشتلی, به دادگاه تجدید نظر استان تهران ارجاع شده بود که بر طبق نظر دادگاه تجدید نظر حکم صادره توسط دادگاه بدوی عینا مورد تائید دادگاه تجدیدنظر استان تهران قرار گرفت”, 

لازم به ذکر است, امیررضا علی پور هشتلی, در تاریخ ۴ آذر ماه ۱۳۹۷, جهت اجرای حکم حبس تعزیری خود به زندان اوین مراجعه کرده بود ولی با توجه به  اینکه در طی جلسه دادرسی توسط شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری ۲ تهران حاضر نبود و حکم بر علیه وی بصورت غیابی صادره شده بود ضمن تنظیم درخواست واخواهی پس از تائید قاضی شعبه مذکور با تودیع قرار وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شده بود. 

وی پیش تر در پی شکایت سید محمود میرلوحی، معاونت حقوقی و نظارت ستاد مرکزی انتخاباتی حسن روحانی به شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری دو تهران احضار و نهایتا به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

امیررضا علیپور هشتلی, در جریان انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۶, با بلند کردن یک لباس زیر زنانه به رنگ بنفش که رنگ کارزار انتخاباتی حسن روحانی بود حسن روحانی را به استفاده ابزاری از شهروندان و به خصوص زنان و دختران برای کسب آرا متهم کرده بود.

سرکوب شهروندان و اعمال محدودیتهای شهروندی بر این افراد از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان میباشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر، همچنین در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر حق آزادی افراد در انتشار افکار و نظریات خود بدون ملاحظات مرزی تاکید شده است. همچنین برخورداری افراد از حقوق شهروندی از جمله حق کار نیز در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هافعالیت تبلیغیفعالیت تبلیغی علیه نظامفعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به نفع بهائیتنقض حقوق بشر در ایرانامیررضا علی پورامیررضا علی پور هشتلیامیررضا علی پور هشتلی آملیامیررضا علیپورامیررضا علیپور هشتلیامیررضا علیپور هشتلی آملیانتقادپذیریاجرای احکام کیفریاحضار به دادسراتبلیغ علیه نظلمتبلیغ علیه نظامتبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت در فضای رسانه ایتبلیغ علیه نظام به نفع گروههای مخالفحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیدانشجوی منتقددانشجویاندانشجویان ایراندانشجویان دانشگاه تهراندانشجویان در ایراندادگاه کیفری تهراندادگاه انقلاب تهراندادسرای ناحیه 28 تهراندادسرای ناحیه ۲۸ تهراندادسرای عمومی و انقلابدادسرای عمومی و انقلاب تهرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب شهروندان منتقد در ایرانشعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری ۲ تهران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: