•                  
جمعه , ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
شنبه, می 8

شهروند ساکن سقز برای تحمل حبس بازداشت شد

0
183

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۹، یک شهروند ساکن شهرستان سقز برای سپری کردن دوران حبس به زندان این شهر منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، روز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، فائق یوسفی، شهروند ساکن شهرستان سقز از توابع استان کردستان برای تحمل دوران حبس تعزیری ۶ ماه خود بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد. 

فائق یوسفی، در تاریخ ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۸، به همراه هادی محمدزاده، دیگر شهروند ساکن سقز توسط ماموران امنیتی با نیابت قضائی بازداشت و جهت بازجوئی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج، مرکز استان کردستان منتقل و در تاریخ ۱۸ شهریور ماه همان سال با تودیع وثیقه آزاد شد. 

با آغاز مراحل دادرسی و ارجاع پرونده فائق یوسفی به شعبه دادگاه انقلاب سقز وی از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر استان کردستان به ۶ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

در اکثر مواقع بازداشتهای از این دست در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری با ضرب و شتم و تهدید از جمله مصادیق بارز شکنجه و ناقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، است. 

 

برچسب هافایق یوسفیفایق یوسفی شهرستان سقزفائق یوسفیفائق یوسفی شهرستان سقزمحکومیت به حبس تعزیرینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کوردیکردستاناجرای حکم حبساجرای حکم حبس تعزیریاجرای حبس تعزیریاحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماداره اطلاعات شهرستان سقزاستان کردستانبازداشتبازداشت و اجرای حکم حبسبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت جهت اجرای حکم حبس تعزیریبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهحبس تعزیریحبس تعزیری درجه ۸حبس تعزیری زندانیان سیاسیدادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سقززندان سقززندانیان محبوس در زندان سقزسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهر سقزشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهرسقزشهرستان مریوان استان کردستانشهرستان سقزصدور احکام حبس تعزیریصدور حکم حبس تعزیریصدور حبس تعزیری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: