•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

حسین جنتی, شاعر و غزلسرای ساکن اصفهان با تودیع قرار کفالت آزاد شد

0
852

روز گذشته, حسین جنتی, شاعر و غزلسرا که در تاریخ ۱۲ خرداد ماه سالجاری پس از احضار به اداره اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده بود, پس از تودیع قرار کفالت بطور موقت آزاد شده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, در ساعات پایانی پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸, حسین جنتی, شاعر و غزلسرا, ساکن اصفهان پس از اتمام مراحل بازجوئی با دستور قاضی کشیک با تودیع قرار کفالت بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شده است. دلیل بازداشت این فعال فرهنگی شکایت اطلاعات سپاه پاسداران اصفهان از وی به دلیل شعر خوانی بوده که مصداق اتهامی آن “تبلیغ علیه نظام” در زمان بازداشت وی بوده است. 

حسین جنتی, شاعر و غزلسرا در تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۸, پس از احضار به اداره اطلاعات سپاه پاسداران در اصفهان بازداشت شده بود. 

اداره اطلاعات سپاه اصفهان از حسین جنتی به دلیل شعر خوانی و اشعارش شکایت کرده بود و پس از ارجاع پرونده به مراجع قضائی از سوی بازپرس شعبه ۱۳ دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان این فعال فرهنگی از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” تحت تعقیب قضائی قرار گرفت و برای وی قرار بازداشت صادر شده بود.

سرکوب فعالان فرهنگی و اعمال محدویتهای شهروندی بر این افراد از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان میباشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر، همچنین در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر حق ازادی افراد در انتشار افکار و نظریات خود بدون ملاحظات مرزی تاکید شده است.

احضار و بازداشت و رفتارهای قهر آمیز بر علیه شهروندان ایران در حالی صورت میگیرد که مقامات عالی رتبه ایران, از جمله علی خامنه ای به دفعات منکر سرکوب آزادی بیان در کشور شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: