•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

محمود شهریاری پس از اتمام بازجویی ها آزاد شد

0
81

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۸آذر ماه ۱۴۰۱، محمود شهریاری، گوینده پیشین رادیو و تلوزیون پس از اتمام بازجوئی ها آزاد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، محمود شهریاری، گوینده و مجری پیشین صداوسیما، محبوس و بلاتکلیف در زندان اوین، پس از اتمام بازجوئی ها با تودیع وثیقه آزاد شد.

از مصادیق حقوقی اتهامات تفهیم شده به محمود شهریاری و میزان وثیقه تودیع شده برای آزادی وی اطلاعی در دسترس نیست.

لازم به ذکر است، محمود شهریاری، در تاریخ ۶ مهر ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجوئی به یکی از بندهای امنیتی در زندان اوین منتقل شده بود.

این مجری رادیو و تلوزیون، پیش از این هم در تاریخ ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۹، همزمان با شیوع ویروس کرونا پس از انتشار مطلبی در صفحات شخصی خود در فضای مجازی، پیرامون کمبودها و ناکارآمدی و سوء مدیریت در مهار این بیماری در ایران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از مدت کوتاهی آزاد شده بود.

سرکوب آزادی بیان و اندیشه، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید شده است نیز میباشد.

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز تاکید شده است.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده