•                  
شنبه , ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
یکشنبه, جولای 3

فرحناز کاهن، شهروند یهودی با تودیع وثیقه آزاد شد

0
521

حقوق بشر در ایران امروز دوشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۹، فرحناز کاهن، شهروند یهودی محبوس در بند زنان زندان اوین پس از اتمام دوران بازجویی و بازپرسی با تودیع وثیقه بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، عصر امروز دوشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۹، فرحناز کاهن – متولد: ۱۳۴۷ – شهروند یهودی، محبوس در بند زنان زندان اوین، پس از اتمام مراحل بازجوئی و بازپرسی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد. اتهامات این شهروند یهودی مرتبط با سفر وی به کشور اسرائیل عنوان شده است. 

براساس این گزارش، پرونده فرحناز کاهن، در شعبه بازپرسی دادسرای زندان اوین مورد بررسی و تنظیم کیفر خواست قرار گرفت و جهت تعیین شعبه جهت برگزاری جلسه دادرسی به دادگاه انقلاب تهران ارجاع شده است. 

لازم به ذکر است، فرحناز کاهن، شهروند یهودی در سفری که به کشور اسرائیل داشت پس از بازگشت از آن سفر به ایران توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه یکی از ارگانهای امنیتی واقع در زندان اوین منتقل شد و پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام  « ورود به کشور اسرائیل » به بند زنان در زندان اوین منتقل شده بود. 

همچنین علی خامنه ای, رهبر جمهوری اسلامی, به دفعات در صحبتهای خود ادعا کرده که در ایران هیچ شهروندی به صرف انتقاد مورد پیگرد قضائی و بازداشت قرار نمی گیرد که اینگونه رفتارهای قهرآمیز حقیقت ماجرا از سرکوب و گسترش فضای امنیتی در ایران را نشان می دهد و گویای این امر است که حاکمان جمهوری اسلامی اساتید بزرگ در سفسطه, مغالطه و تفسیر به رای هستند.

در تاریخ ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۰، مجلس ایران با تصویب طرحی تشدید مجازات سفر به اسرائیل اتباع ایرانی به کشور اسرائیل را تصویب کرد. بر اساس این مصوبه ، هر ایرانی که به اسرائیل سفر کند مشمول تحمل حبس تعزیری از ۲ تا ۵ سال خواهد شد و بعنوان مجازات تکمیلی هم از ۳ تا ۵ سال از حق برخورداری از پاسپورت محروم می شود.

این طرح در مجلس ایران با ۱۳۱ رای موافق، سه رای مخالف و ۱۱ رای ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در مجلس براساس کلیات طرح اصلاح ماده ۳۶ قانون گذرنامه تصویب شد و این در حالی است که جزییات این طرح نیز با ۱۱۶ رای موافق و ۱۸ رای ممتنع تصویب شد.

سرکوب پیروان سایر ادیان در ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی و همچنین ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است.  

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مورد تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

برچسب هاحقوق بشر در ایرانجمهوری اسلامی و یهودیانتبعیض بر اقلیتهای مذهبیتبعیض بر اقلیتهای مذهبی در ایرانحقوق بشر درایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق یهودیان ایرانپیروان سایر ادیانیهودی ستیزی جمهوری اسلامیتخریب امکان مذهبی یهودیاننقض حقوق اقلیتهای مذهبی در ایرانسرکوب اقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیمکانهای مقدس یهودیانسرکوب اقلیتهای مذهبی در ایرانامکان مقدس یهودیان در ایرانحمله به کنیسه یهودیانیهودیتحقوق اقلیتهای مذهبیحقوق شهروندی اقلیتهای مذهبی در ایرانپیروان آئین یهود در ایرانحقوق بشرمرکز یهودیان آرژانتینحقوق اقلیتهای مذهبی در ایرانفشار بر یهودیان ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبیاقلیتهای مذهبیانفجار مرکز یهودیان آرژانتین آمیبیانمایندگان اقلیتهای مذهبی در مجلسنقض حقوق بشرد ر ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبیاقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان یهودی در ایرانشهروندان یهودی ایرانزندانی عقیدتییهودیان ایرانمدارس یهودیانانجمن یهودیان ایرانبندزنان زندان اویناقلیتهای دینی در ایرانسرکوب اقلیت یهودی در ایرانفرحناز کاهناقلیتهای مذهبی در ایراننقض حقوق بشر در ایرانیهودیت در ایراناقلیتهای قومی در ایرانپیروان سایر ادیان ایر انشهروندان یهودیشهروندان یهودی در ایرانفرحنازکاهنپیروان سایر ادیان در ایراننقض حقوق بشرنمایندگان اقلیتهای مذهبی در ایرانسرکوب اقلیتهای مذهبییهودیجامعه یهودیان ایرانزندانی عقیدتی یهودیفرحناز کاهن شهروند یهودی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: