•                  
جمعه , ۰۱ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 21

انتقال کیوان مکرمی به زندان مرکزی ارومیه

0
849

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته, کیوان مکرمی, شهروند ساکن ارومیه, با توجه به اتمام مراحل بازجوئی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه به زندان مرکزی این شهر منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز پنجشنبه ۳۱ مردادماه ۱۳۹۸, کیوان مکرمی, شهروند ساکن ارومیه پس از اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت راجاع به دادگاه از بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

براساس این گزارش, کیوان مکرمی, در اواسط تیرماه سالجاری, توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران در ارومیه بازداشت و جهت بازجوئی و تشکیل پرونده از بابت اتهامات مرتبط با “همکاری با گروههای سیاسی کورد مخالف نظام” تحت بازجوئی قرار گرفت. 

پس از اتمام مراحل بازجوئی, کیوان مکرمی, از بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه به بند ۳-۴ زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

سرکوب شهروندان و اعمال محدویتهای شهروندی بر این افراد از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان میباشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر، همچنین در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر حق ازادی افراد در انتشار افکار و نظریات خود بدون ملاحظات مرزی تاکید شده است. همچنین برخورداری افراد از حقوق شهروندی از جمله حق کار نیز در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشرنیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عالادنه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مود تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: