•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
611

حقوق بشر در ایران – روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, جمعی از کارکنان شرکت رامپکو اهواز, جمعی از مالباختگان مجتمع تجاری آدینه رشت, کارگران شرکت هپکو اراک, پرسنل حق‌الزحمه‌ای صداوسیمای استان مرکزی, جمعی از معلولان و ناتوانان جسمی با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به محرومیت از حقوق شهروندی خود اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا, امروز شنبه ۲ شهریورماه ۱۳۹۸, جمعی از کارمندان حق‌الزحمه‌ای صداوسیما در استان مرکزی نسبت به تعیین تکلیف قرارداد، حقوق و بیمه خود و همچنین در اعتراض به وضعیت شغلی خود در مقابل این اداره کل تجمع کردند.

یکی ازمعترضین گفت؛ که قراردادشان تعیین تکلیف و ساماندهی نشده و میزان دریافتیشان به حداقل حقوق اداره کار نیز نمی‌رسد و از بیمه هم محرومند. یکی دیگر از موارد اعتراض کارکنان حق‌الزحمه‌ای صداوسیما دیرکرد پرداخت حقوقشان در قیاس با دیگر کارکنان این سازمان است.

یکی دیگر از معترضان همچنین گفت: صداوسیمای استان مرکزی در حدود ۵۰ نیروی حق‌الزحمه‌ای دارد که سابقه کاری آن‌ها بین ۱۰ تا ۲۰سال است، اما تاکنون از وضعیت مناسب شغلی برخوردار نبوده‌اند.

این فرد که خواستار تعیین تکلیف و ساماندهی وضعیت شغلی این نیرو‌ها شد، بیان کرد: این نیرو‌ها فاقد بیمه و حقوق و مزایای اداره کار هستند و حتی قرارداد مشخصی در خصوص نوع فعالیت خود ندارند به همین دلیل جهت ساماندهی وضعیت موجود دست به تجمع زده‌اند.

در ادامه افزود: تا این لحظه از تجمع، پاسخی از سوی مسئولان صداوسیمای استان دریافت نکرده‌ایم.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت هپکو اراک

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز شنبه۲ شهریور ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شرکت هپکوی اراک، در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت شرکت و معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران هپکو اراک بارها برای احقاق حقوق خود دست به تجمع و اعتراض زده‌اند. پیشتر نیز این کارگران با سفر به تهران؛ در اعتراض به محقق نشدن وعده‌های مسئولان و  شخص وزیر کار دولت حسن  روحانی در مقابل سازمان “خصوصی‌سازی” در تهران دست به تجمع و تحصن کرده بودند. 

تجمع اعتراضی جمعی از مالباختگان مجتمع تجاری آدینه رشت

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۲ شهریورماه ۱۳۹۸, جمعی از مالباختگان مجتمع تجاری آدینه رشت، در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات خود، در مقابل مصلی این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند. 

تجمع اعتراضی جمعی از کارکنان شرکت رامپکو
به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۲ شهریور ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارکنان شرکت رامپکو اهواز, در مقابل فرمانداری و استانداری در اعتراض بە عدم دریافت ٦ ماە مطالبات معوقە خود تجمع اعتراضی برگزار کردند. این کارگران بنری در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: کا گارگران شرکت رامپکو واقع در تلمبه خانه نفت غرب کارون اهواز خواهان دریافت مطالبات معوقه ( ۶ ماهه ) خود می‌باشیم.

تجمع اعتراضی جمعی از معلولان و ناتوانان جسمی

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۲ شهریور ماه ۱۳۹۸,  جمعی از معلولان در مقابل ساختمان ریاست جمهوری و با در خواست اجرایی شدن قانون معلولان کشور در اعتراض به اجرایی نشدن این قانون مقابل نهاد ریاست جمهوری در خیابان پاسپور در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: