•                  
دوشنبه , ۲۷ دی , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژانویه 17

بازداشت دو تن از شهروندان ساکن خوزستان

0
434

دو تن از شهروندان ساکن  روستای گوریه از توابع بخش شعیبیه شهرستان شوشتر بنامهای یعقوب کعبی و احمد کعبی توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۷ فروردین ۹۸، ماموران امنیتی دوتن از شهروندان بنامهای: یعقوب کعبی و احمد کعبی دو تن از اهالی روستای گوریه از توابع بخش شعیبیه واقع در استان خوزستان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بنقل از یک منبع مطلع که در زمان بازداشت این شهروندان در محل حضور داشت در گفتکو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن ارسال و تائید این خبر گفت: هر دو نفر این افراد در حال امداد رسانی در گروه‌های محلی به مناطق سیل زده بودند؛ اما بطور مشخص از دلایل بازداشت آنها اطلاعی در دست نیست.
لازم به ذکر است روز پنجشنبه نیز، خلف مردانی، شهروند عرب اهل روستای مروانه از توابع اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

 بازداشت خلف مردانی به دلیل اعتراض وی به عدم امداد رسانی به مردم سیل زده و همچنین جلوگیری از شکستن سیل بند و هدایت سیلاب به زمین‌های زراعی روستاییان بوده است.

وقوع سیل در ایران طی هفته‌های اخیر ابعاد گسترده‌ای به خود گرفته و در بسیاری از استان‌های کشور از جمله استان خوزستان خسارات جانی و مالی بسیاری بجا گذاشته است.

سرکوب آزادی بیان و برخوردهای قهرآمیز با شهروندان ایران در مناطق سیل زده ایران از جمله مصادیق بارز شکنجه و سرکوب آزادی بیان است. چرا که با توجه به شدت آسیب بر مال و جان و زندگی شهروندان در ایران درک شرایط روحی و روانی شهروندان ایران از سوی حکومت جمهوری اسلامی و ارگانهای امنیتی و قضائی میتواند بر کاهش درگیریها و برون رفت از بحران فعلی که ریشه آن در سوء مدیریت از سوی مسئولان دولت و حکومتجمهوری اسلامی است کمک بسزائی بکند.  

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: