•                  
جمعه , ۲۳ مهر , ۱۴۰۰
جمعه, اکتبر 15

بازداشت یک وکیل دادگستری ساکن جیرفت به اتهام توهین به مقدسات و نظام

بازداشت یک وکیل دادگستری ساکن جیرفت به اتهام توهین به مقدسات و نظام
0
523

امروز دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸, حسین سلامی, دادستان عمومی و انقلاب جیرفت, از بازداشت یک وکیل دادگستری ساکن در این شهرستان به اتهام توهین به رهبری,توهین به مقدسات و بسیج و سپاه پاسداران خبر داد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, حسین سلامی, دادستان عمومی و انقلاب جیرفت ضمن اعلام خبر بازداشت یک وکیل دادگستری ساکن این شهرستان که از وی با نام(ت.س) یاد کرد و گفت؛ “گزارش انتشار مطالب توهین آمیز به نبی مکرم اسلام و جایگاه ولایت فقیه و شجره طیبه بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط فردی به نام (ت.س) در فضای مجازی اعلام و پس از بررسی اولیه مشخص شد این فرد وکیل بوده لذا دادستانی جیرفت با جدیت به این مساله ورود کرد”.

حسین سلامی در ادامه گفت: پرونده شخص توهین کننده تشکیل و جهت انجام تحقیقات و جمع آوری مستندات به شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت ارجاع شد.

دادستان جیرفت با بیان اینکه این پرونده به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد، گفت: با جمع آوری مستندات، متهم به بازپرسی احضار و پس از تفهیم اتهام توسط بازپرس با صدور قرار مناسب کیفری روانه زندان شد.وی ادامه داد: جهت تکمیل تحقیقات و بررسی دقیق ابعاد موضوع، پرونده در حال رسیدگی و تکمیل تحقیقات است.

وی ادامه داد: جهت تکمیل تحقیقات و بررسی دقیق ابعاد موضوع، پرونده در حال رسیدگی و تکمیل تحقیقات است.

سرکوب آزادی بیان ناقض اصل آزادی بیان و همچنین اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنینماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. با تتوجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: