•                    
  •                  
یک شنبه , ۱۰ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, اکتبر 3

اعدام یک متهم با جرائم مواد مخدر در زندان دستگرد اصفهان

0
1045

امروز دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸, عبدال زاهدانی«قنبرزهی» اهل سیستان و بلوچستان و زندانی با جرائم مربوط به مواد مخدر محبوس در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ, عبدال زاهدانی« قنبر زهی» فرزند عبدالمجید و زندانی متهم به جرائم مربوط به مواد مخدر سحرگاه امروز دوشنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۸در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد. 

بر اساس این گزارش، این زندانی که در تاریخ ۶ مهرماه ۹۶ در اصفهان بازداشت شده بود، روز یکشنبه ۲۵ فروردین ماه جهت اجرای حکم به قرنطینه منتقل شده بود و برای آخرین بار با خانواده خود ملاقات کرده بود.

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایئ است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

بر طبق اخرین گزارش سازمان عفو بین الملل که بصورت آماری اعدام در کشورهای مختلف جهان را مورد بررسی قرار داده است رتبه ایران بعد از چین دارای رتبه دوم جهانی اجرای حکم اعدام میباشد. 

از مجموع ۲۵۳ مورد اعدام ثبت‌شده در ایران، ۱۶۰ نفر، ۱۵۵ مرد و ۵ زن، به جرم قتل، ۲۲ مرد به جرم تجاوز به زنان، سه نفر به جرم تجاوز و قتل، یک نفر به جرم آدم‌ربایی و قتل، سه نفر به جرم آدم‌ربایی و تجاوز، یک نفر به اتهام بغی (قیام مسلحانه علیه حکومت)، ۲۵ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر، یک نفر به اتهام سرقت، ۱۸ نفر به اتهام «محاربه» (۱۲ نفر از آن‌ها در ارتباط با سرقت و ۶ نفر در ارتباط با فعالیت‌های سیاسی محکوم شده بودند)، ۱۴ نفر به اتهام «افساد فی‌الارض» و پنج نفر با اتهامات نامعلوم محکوم به اعدام شده‌ بودند. 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.