•                  
دوشنبه , ۰۶ تیر , ۱۴۰۱
دوشنبه, ژوئن 27

بحران ویروس کرونا: شانزده شهر استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارد

0
453

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در ادامه روند رو به افزایش تعداد شهروندان ایران به ویروس کرونا ۱۶ شهر زیر مجموع استان خوزستان در وضعیت قرمز به لحاظ تعداد مبتلایان به این ویروس مرگ بار قرار گرفتند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, دزفول، باوی، کارون، اهواز، شوشتر، شوش، هفتکل، حمیدیه، مسجدسلیمان، رامهرمز، هندیجان، ماهشهر خرمشهر، گتوند، آبادان و دشت آزادگان, شانزده شهر از توابع استان خوزستان در ابتلا به ویروس کرونا « COVID 19 », در وضعیت قرمز قرار گرفتند و این به آن معناست که شهروندان ساکن این شهرستانها در کنار سایر محرومیتها از وضعیت بسیار خطرناکی قرار دارند. 

غلامرضا شریعتی, استاندار خوزستان, ضمن اعلام این خبر گفت: ” شهرهای دزفول، باوی، کارون، اهواز، شوشتر، شوش، هفتکل، حمیدیه، مسجدسلیمان، رامهرمز، هندیجان، ماهشهر خرمشهر، گتوند، آبادان و دشت آزادگان در وضعیت قرمز قرار دارند”.

غلامرضا شریعتی همچنین افزود: “از میان مجموع شهرهای استان خوزستان فقط امیدیه، باغ‌ملک، رامشیر، اندیمشک و شادگان در وضعیت زرد و شهرهای لالی، هویزه، بهبهان، ایذه، آغاجاری و دهدز در وضعیت سفید هستند”. 

این مقام مسئول در توضیحات بیشتر گفت: ” شهر های اندیمشک و شادگان در وضعیت زرد و سفید قرار دارند”. 

غلامرضا شریعتی در ادامه گفت:  “شش درصد از جمعیت کل ایران ساکن استان خوزستان هستند. جمعیتی بالغ بر ۱۱۲ هزار نفر در کشور و حدود ۶۰۰۰ تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند و در استان خوزستان این تعداد حدود ۳۶۰ نفراست”. 

با توجه به تائید مسئولان ارشد استانی در خوزستان و روند رو به افزایش ابتلا به ویروس کرونا در حالی است که حقوق بشر در ایران در تاریخ ۱۱ اسفند ماه ۱۳۹۸, با انتشار گزارشی بنقل از خبرگزاریهای داخل ایران از محرومیت شهروندان ساکن مناطق مختلف استان خوزستان از دسترسی به اقلام بهداشتی خبر داده بود. 

در توضیحات بیشتر در مورد شیوع ویروس کرونا در ایران لازم به ذکر است؛ این ویروس, به شدت در حال سرایت به انسانهاست و موجی از نگرانی را در ایران پس از ورود این بیماری در کشور و اعلام دیر هنگام مسئولان وزارت بهداشت ایجاد کرد. 

همچنین وزارت بهداشت ایران از روز ۳ اسفند با انتشار آمار روزانه موارد ابتلا و مرگ را آغاز کرد. اطلاعاتی در مورد موارد احتمالی در روزهای قبل وجود ندارد. همچنین تردیدهایی درباره دقیق بودن آمارهای اعلام شده مطرح شده است. از جمله از سوی نماینده قم در مجلس ایران. با این حال تنها آمار رسمی داده‌های وزارت بهداشت ایران است.

برخورداری افراد از تامین اجتماعی مناسب از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد در برخورداری از؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگر نیز تاکید شده است. اما تفاسیری غلطی که حاکمان جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی در ایران دارند و همیشه قوانین را آنگونه تفسیر کردند که حکومت را صاحب حق می دانند و حقوق شهروندان پایمال شده است. 

برچسب هاحقوق بشر در ایرانگزارش نقض حقوق بشر در ایرانشهروندان عربویروس کرونا در ایرانبیماری کرونا در زندانهای ایرانبحران ویروس کرونا در ایرانغلامرضا شریعتیاستان خوزستاناخبار نقض حقوق بشر در ایرانشهروندان عرب در ایرانبیماری کرونابیماران کرونا در ایرانبیماری کوید ۱۹استاندار خوزستانبهداشت و درمان زندانیان در ایرانشهروندان عرب خوزستانحق درمانکرونا در ایرانآزمایش کرونا در ایراناستان خوزستان در ایرانمبتلایان به ویروس کرونابهداشت و درمانشهروندان عرب اهوازیاعلامیه جهانی حقوق بشر در ایرانقرنطینه بیماران کرونا در ایرانبیماران مبتلا به کرونا در ایرانشهروندان استان خوزستاناستان خوزستان کروناشهروندان عرب زبانبیماری کرونا در ایرانبیماران کرونایی در ایراناستان خوزستان سیلنقض حقوق بشر در ایرانشهروندان عرب ایرانیشهروندان عرب در خوزستانویروس بیماری کروید ۱۹ویروس کرونا در شهرهای ایرانشهروندان عرب در استان خوزستاناستانداری خوزستانشهروندان عرب ایرانشهروندان عرب اهوازاستان خوزستان بیماری کرونابیماران کروناویروس کوید 19حقوق شهروندی در ایرانشهروندان عرب ساکن شهر اهوازشیوع بیماری کرونا در ایرانبیماری کرونا در اهوازبحران کرونا در ایرانویروس کوید ۱۹

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: