دوشنبه , ۰۷ فروردین , ۱۴۰۲
دوشنبه, مارس 27

بازداشت علی کریمی و محسن عزیزی از دراویش گنابادی توسط نیروهای امنیتی

0
146

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۸بهمن ماه ۱۴۰۱، ماموران امنیتی در تهران، علی کریمی و محسن عزیزی، از دراویش گنابادی را بازداشت کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۵ بهمن ماه ۱۴۰۱، محسن عزیزی و علی کریمی، دو درویش گنابادی ساکن تهران، پس از بازداشت توسط ماموران امنیتی به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به نقل از یک‌ منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران:”بازداشت علی کریمی و محسن عزیزی، پس از آن صورت گرفت که این دو درویش گنابادی به دیدار عباس دهقان، دیگر درویش گنابادی که اخیرا از زندان آزاد شده رفته بودند.”

لازم به اشاره است، محسن عزیزی و علی کریمی، پیشتر هم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از طی مراحل بازجویی و بازپرسی سپس در مرحله دادرسی به تحمل حبس تعزیری محکوم شده بودند.

تا لحظه تنظیم این خبر، از نام ارگان بازداشت کننده، مصادیق حقوقی اتهامات و روند حقوقی پرونده این افراد اطلاعی حاصل نشده است.

سرکوب اقلیت‌های مذهبی ناقض ماده ۲، ۱۸ و ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است که بر حق افراد بر انجام مناسک مذهبی و تبلیغات و انجام آموزشهای مذهبی چه بصورت جمعی و چه بصورت خصوصی تاکید می کند.

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین، برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

برچسب هابازداشت دراویشدرویش گنابادیعلی کریمیپیروان سایر ادیان در جمهوری اسلامیپیروان آئین دراویش گنابادی در ایرانپیروان دراویشجامعه دراویشپیروان سایر ادیان در ایراناخبار پیروان سایر ادیانسرکوب اقلیتهای مذهبیپیروان دراویش در ایراناقلیت دراویش گنابادیدراویش نعمت الهیمحین عزیزیحقوق بشر در ایرانقطب دراویش گنابادینامه دراویش گنابادیپیروان دراویش گنابادی در ایرانزندانیان دراویش گنابادی در ایراندراویش نعمت اللهیسرکوب آزادی بیلنپیروان سایر ادیانسرکوب دراویش گنابادی در ایراناقلیت دراویش در ایرانآزادی مشروط دراویش گنابادی در ایرانپیروان سایر ادیانحقوق بشرسرکوب اقلیتهای مذهبی در ایراندراویشسرکوب پیروان سایر ادیانسرکوب اقلیت دراویش در ایرانپیروان دراویش گنابادیاقلیت دراویشبازداشتنقض حقوق پیروان سایر ادیان در ایرانقطب دراویش نعمت اللهیحقوق بشر ایرانسرکوب پیروان دراویش در ایرانسرکوب پیروان سایر ادیان در جمهوری اسلامیپیروان سایر ادیان ایراناقلیتهای مذهبیحقوق پیروان سایر ادیان در ایرانپیروان سایر ادیان ایر اننقض حقوق شهروندی دراویش گنابادی در ایرانسرکوب پیروان دراویش گنابادیبازداشت اقلیتهای مذهبیدرویشوضعیت قضائی پیروان سایر ادیان در ایرانمحسن عزیزیسرکوب اقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیاجرای احکام تبعید دراویش گنابادیبازداشت پیروان‌ سایر ادیان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.