•                  
سه شنبه , ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱
چهارشنبه, آگوست 17

احضار پژمان موسوی, فعال رسانه ای به دادسرا و تشکیل جلسه بازپرسی

0
496

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۶ بهمن ماه ۱۳۹۸, پژمان موسوی, روزنامه نگار و فعال رسانه ای پس از احضار به دادسرا دفاعیات خود را از بابت اتهامات منتسب شده به وی در این جلسه بازپرسی به بازپرس شعبه ارائه کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۶بهمن ماه ۱۳۹۸, پژمان موسوی, فعال رسانه ای و روزنامه نگار پس از احضار به دادسرا در طی جلسه بازپرسی از بابت اتهامات “نشر اکاذیب” و “افترا”, مورد بازپرسی قرار گرفت و پس از تودیع قرار وثیقه بطور موقت آزاد شد. مضمون احضار این روزنامه نگار, انتقاد وی به روابط ناسالم بخشی از بدنه وزارت فرهنگ و ارشاد با مدیران برخی نشریات که در چرخه رانت و فساد، یارانه و کاغذ می‌گرفتند بوده است. 

پژمان موسوی, روز گذشته, با انتشار یک یادداشت در صفحه شخصی خود از چرائی این احضار نوشت: “ماه‌ها از روابط ناسالم بخشی از بدنه ارشاد با مدیران برخی نشریات نوشتم؛نشریاتی که در چرخه‌ی رانت و فساد، یارانه و کاغذ می‌گرفتند. فردا یکشنبه ۶ بهمن به دادسرا احضار شده‌ام. ظاهرا آقایان از من شکایت کرده‌اند.این فرصت را برای افشای بیشتر و جدی تر این روابط پشت پرده غنیمت می‌شمارم”. 

این فعال رسانه ای همچنین امروز با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود اعلام کرد: “امروز در دادسرا از موقعیتی که بازپرس برای دفاع از ۲ اتهام « نشراکاذیب » و « افترا » در اختیارم قرار داد استفاده کردم و روابط پیدا و پنهانِ معاونت مطبوعاتی اسبق ارشاد و برخی موسسات مطبوعاتی که کاغذ و یارانه میلیاردی گرفته بودند را برای بازپرس شرح دادم. فعلا قرار صادر شد تا جلسه بعد”. 

سرکوب شهروندان و بیان اتهامات امنیتی بر علیه آنها از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است و در اسناد بین المللی حقوق بشر در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر آن تاکید شده است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: