•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

حکم اعدام یک زندانی در ندامتگاه مرکزی کرج اجرا شد

0
130

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۳بهمن ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام دستکم یک زندانی متهم به جرائم موادمخدر و محبوس در زندان (ندامتگاه) مرکزی کرج اجرا شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، سحرگاه یکشنبه ۲ بهمن ماه ۱۴۰۱، سابینا اسماعیل زاده، متولد: ۱۳۷۱، فرزند: خالد و پروین، اهل: مهاباد از توابع استان آذربایجان غربی و دانشجوی رشته معماری، زندانی متهم به جرائم مواد مخدر و محبوس در زندان (ندامتگاه) مرکزی کرج اعدام شد.

براساس این گزارش، سابینا اسماعیل زاده، چند سال قبل، به اتهام (حمل و نگهداری موادمخدر) دستگیر و پس از طی مراحل قضایی، توسط دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد. 

با اعلام اعتراض و ارجاع پرونده وی به دیوان عالی کشور، حکم وی عینا تائید و پرونده سابینا اسماعیل زاده‌ به واحد اجرای احکام ارجاع شده بود.

لازم به اشاره است، سابینا اسماعیل زاده، اوایل دی ماه ۱۴۰۱، به همراه ۱۵ تن دیگر از زندانیان محکوم به اعدام جهت اجرای احکام اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود. 

اجرای حکم اعدام سابینا اسماعیل زاده، تا لحظه تنظیم این خبر از سوی منابع رسمی و یا رسانه های داخل کشور اعلام نشده است. 

پس از انتصاب غلامحسین محسنی اژه ای به عنوان رئیس قوه قضائیه و ادعای او برای تسریع انجام کار پرونده های قدیمی در نتیجه اجرای احکام اعدام در راستای بخشنامه کاهش جرائم کیفری کشور با سرعت بیشتری انجام می شود و این روند منجر به اعتراض سازمان عفو بین الملل، نسبت به این امر شد و در تاریخ ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، با انتشار گزارشی، به تشریح وضعیت اجرای احکام اعدام در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی در ایران پرداخت.

همچنین، در تاریخ ۱ شهریور ماه ۱۴۰۱، جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل، در گزارش دوره ای خود از موارد نقض حقوق بشر در ایران به روند افزایشی صدور و اجرای احکام اعدام در ایران اعتراض کرد.

به دلیل عدم شفافیت مقامات ایران، پی بردن به تعداد واقعی اعدامها در این کشور دشوار است و قطعا تعداد به مراتب بالاتر از رقم اعلام شده است.

صدور و اجرای احکام اعدام، ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله اعلامیه جهانی حقوق بشر و مفاد میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است.

برچسب هاحقوق بشرمجازات اعدام در ایرانلغو مجازات اعدامقاچاق مواد مخدراعدام موادیاعدام مواد مخدر در ایرانقاچاققاچاق موادمخدر در ایرانمواد مخدر شیشهجرایم مواد مخدرمتهم به جرائم مواد مخدرمتهمان مواد مخدرمتهم به مواد مخدرقاچاقچیان مواد مخدرسابینا اسماعیل زادهاعدام مواد مخدرفعالین حقوق بشر در ایراناعدام موادمخدرقاچاقچی موادمخدرمجازات اعدام زندانیان در ایرانمجازات اعدام در جمهوری اسلامیاعدام موادمخدر در ایراناعدام سابینااسماعیل زادهحذف مجازات اعداممصرف مواد مخدرجرائم مواد مخدر در ایرانزندانیان جرائم موادمخدرمجازات اعدام در زندانهای ایرانمواد مخدر در ایرانجرایم موادسابینااسماعیل زادهفروش مواد مخدرجرائم موادمخدرحقوق بشر در ایراتقاچاق موادمخدراعدام زندانیان جرائم موادمخدرمجازات اعدام،اعدام جرایم مواد مخدرقاچاق مواد در ایرانمواد مخدر صنعتیجرائم مواد مخدراعدامیمواد مخدر در زندانهای ایرانجرائم موادمخدر در ایرانجرائم موادمخدر،قاچاقجی مواد مخدرمجازات اعدامقانون اصلاح مواد مخدرمجازات اعدام ایرانمواد مخدر هروئینزندانی جرائم موادمخدرقاچاق موادمخدر،مجازات اعدام درقاچاقچی مواد مخدراعداماعدامیاناعدام جرائم مواد مخدرجرایم موادمخدراعدام مواد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.