دوشنبه , ۰۷ فروردین , ۱۴۰۲
دوشنبه, مارس 27

محرومیت منیژه حکمت از فعالیت های سینمایی و سایر حقوق شهروندی

0
88

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۶اسفند ماه ۱۴۰۱، منیژه حکمت، کارگردان و تهیه کننده سینما از هرگونه معامله، فعالیت هنری و سینمایی محروم شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۶ اسفند ماه ۱۴۰۱، منیژه حکمت، کارگردان و تهیه کننده سینما از منع هرگونه خرید و فروش، فعالیت های سینمایی، هنری و ممنوعیت خروج خود از کشور خبر داد.

این کارگردان سینما با انتشار مطالبی در صفحه شخصی خود اعلام کرد:”ممنوع الخروج، ممنوع المعامله، ممنوع الکار، با همه ممنوعیتها، بیمار با سه عمل جراحی. برادران لطف کنید اجاره خونه، هزینه درمان و هزینه های جاری را پرداخت کنید، من به آخر خط رسیدم. منیژه حکمت – کارگردان و تهیه کننده قبلی سینما.”

لازم به اشاره است، طی سالهای اخیر، با توجه به نقدهای وسیعی که برخی از فعالان عرصه سینما و تلوزیون به عملکرد حکومت جمهوری اسلامی کردند پاسخی جز، احضار، ارعاب، بازداشت و پرونده سازی دریافت نکردند. 

ممانعت از اشتغال شهروندان در یک جامعه، به مثابه سرکوب آزادی بیان و عقیده، ناقض، ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق  بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار آزادانه افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.