•                  
پنج شنبه , ۰۶ آبان , ۱۴۰۰
جمعه, اکتبر 29

حمید ناصری، شهروند بهائی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

0
484

روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, حمید ناصری، شهروند بهائی ساکن تهران، با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, حمید ناصری، شهروند بهائی ساکن تهران در تاریخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومانی بوط موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. این شهروند بهائی در تاریخ ۲۰ اسفندماه توسط نیروهای امنیتی و در مقابل محل کار خود بازداشت شده بود.

این شهروند بهائی در حدود ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه مورخ ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷ در مقابل محل کار خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

لازم به ذکر است که یک روز پس از بازداشت حمید ناصری برادرش سعید ناصری که به جهت پیگیری وضعیت بازداشت حمید به دادسرای امنیت تهران واقع در زندان اوین مراجعه کرده بود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. همچنین افسانه امامی همسر سعید ناصری نیز در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود که وی در تاریخ ۲۵ اسفندماه و همسرش سعید ناصری نیز در تاریخ ۲۸ فروردین ماه با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

شهروندان بهائی با استناد به بخشنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله پیروان ادیان بدون حقوق شهروندی در ایران محسوب میشوند. سرکوب این شهروندان در غالب: پلمپ محل کسب, محرومیت از حق تحصیل از مدرسه ابتدائی تا مدارج عالی, تخریب قبرستانها و همچنین دیگر مکانهای مقدس آنها و محرومیتهای گسترده دیگر که این شهروندان با آن دست و پنجه نرم میکند را در بر میگیرد.

 سرکوب بهائیان ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی و همچنین ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی نیز میباشد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: