•                  
چهارشنبه , ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹
چهارشنبه, آگوست 5

انتقال یک شهروند به زندان تبریز برای تحمل حبس همزمان با آزادی ۲تَن دیگر

0
72

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹, آلان بنگین, شهروند اهل روستای کانی رش از توابع شهرستان اشنویه برای تحمل حبس تعزیری ۵ ماهه خود به زندان مرکزی تبریز منتقل شد. همچنین در خبری دیگر یحیی ابراهیمی و یوسف ابراهیم زاده پس از اتمام دوران بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه بطور موقت تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان, طی روزهای گذشته, یحیی ابراهیمی و یوسف ابراهیم زاده, دو شهروند ساکن شهرستان اشنویه پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام هر یک با تودیع قرار وثیقه بطور موقت تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشتگاه یکی از ارگانهای امنیتی در تبریز آزاد شدند. همچنین آلان بنگین, متولد: ۱۳۷۸, اهل روستای کانی رش از توابع شهرستان اشنویه, برای تحمل حبس تعزیری ۵ ماه خود بازداشت و به بند قرنطینه زندان مرکزی تبریز منتقل شد. 

در تاریخ ۸ خرداد ماه ۱۳۹۹, آلان بنگین, توسط دادگاه نظامی تبریز با اتهام “همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران” به تحمل ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شد. 

اوایل اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, آلان بنگین, که در حال سپری کردن دوران خدمت سربازی خود بود به همراه یحیی ابراهیمی, دیگر شهروند ساکن شهرستان اشنویه توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و جهت بازجویی به مکان نامعلومی منتقل شده بود. 

حقوق بشر در ایران, در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, با انتشار گزارشی انتقال یحیی ابراهیمی و آلان بنگین, جهت تکمیل مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام به بازداشتگاه یکی از ارگانهای امنیتی تبریز را اطلاع رسانی کرده بود. 

همچنین یوسف ابراهیم‌زاده فرزند محمدخالد هم اهل همین روستا است که اواخر اردیبهشت‌ماه در حین سربازی در شهر تبریز بازداشت شده بود.

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و محرومیت از دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای خودسرانه در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هاحقوق بشر در ایراناحزاب کرد ایرانحقوق بشر کردستانقرار وثیقهآزادی با قرار کفالتنقض حقوق بشر در ایراناحزاب اپوزیسیون کردنقض حقوق بشرآزادی با قرار وثیقهشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورداحزاب در ایرانبازداشت شهروندان کرداحزاب کورد در ایراناحزاب کوردارتباط با احزاب کوردگزارش نقض حقوق بشر در ایراناحزاب مسلح کورداحزاب کوردیاحزاب کردسرکوب احزاب در ایراناعضای احزاب دمکرات و کوملهاحزاب کُرد مخالف نظامشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی ایراناحزاب کردیاحزاب کوردی در ایرانهمکاری با احزاب کوردشهروندان کردهمکاری با احزاب کوردینقض سرکوب احزاباحزابارتباط با احزاب کوردیاخبار نقض حقوق بشر در ایرانشهروندان کورد ایراناحزاب مسلحسرکوب شهروندان کرد در ایراناحزاب ضد جمهوری اسلامیتودیع قرار وثیقهاحزاب کرد مسلحسرکوب شهروندان کورد ایرانازادی با قرار وثیقهاحزاب سیاسینقض حقوق شهروندان کورد در ایرانسرکوب احزاباحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی در ایرانسرکوب احزاب سیاسی در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب مخالف نظامسرکوب شهروندان کوردقرار وثبقهاحزاب متخاصمسرکوب شهروندان کردکردستان احزاب کوردیاحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کردمخالف نظاماحزاب کورد مخالف نظامعضویت در احزاب مخالف نظاماحزاب سیاسی اپوزیسیونهمکاری با احزاب مخالف نظامآزادی بیا تودیع قرار وثیقهنقض حقوق بشر در ایران 4تودیع قراراحزاب مسلح کرداحزاب مسلح مخالف نظاماحزاب کورد مخالفمحرومیت از عضویت در احزاببازداشت شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی کوردسرکوب احزاب کوردسرکوب احزاب کورد مخالف نظامعضویت در احزاباحزاب کرد مخالفآزادی با تودیع قرار وثیقهعضویت در احزاب معاند نظاماحزاب سیاسی مخالف نظاماحزاب کرد مخالف نطامقرار وثیغهعضویت در احزاب و گروههاهمکاری در احزاب مخالف نظامهمکاری با احزاب اپوزیسیوناحزاب در کردستاناحزاب کرد نخالف نظامتودیع قراروثیقهتبلیغ علیه نظام به نفع احزاب کرد مخالف نظامعضویت در یکی از احزاب اپوزیسیوننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کورد مخالف نظاماحزاب سیاسی کرد مخالف نظامشهروندان کرد ایرانعضویت در احزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد سیاسی در ایرانهمکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظامهمکاری با یکی از احزاب اپوزیسیونهمکاری با احزاب کرد مخالف نظاماحزاب کردستاناحزاب کوردستاناقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با احزاب کرد مخالف نظامشهروندان کرد در جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیعضویت در احزاب کوردشهروندان کرد زندانی سیاسیسرکوب احزاب سیاسی کورد مخالف نظامحقوق نقض حقوق بشر در ایراناحزاب سیاسی کورد مخالف نظامممنوعیت از عضویت در احزاببازداشت شهروندان کوردآلان بنگینبازداشت آلان بنگینیحیی ابراهیمیبازداشت شهروندن کوردورد احزاب کوردبازداشت یحیی ابراهیمییوسف ابراهیم زادهسرکوب احزاب کردنقض حقوق شهروندان کرد در ایراناحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: