•                  
یک شنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, دسامبر 5

برگزاری دستکم چهار تجمع اعتراضی

0
329

طی روزهای جمعه و شنبه، جمعی از فرهنگیان شهرستان های کارون و باوی، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه های خودروسازی ایران خودرو و کرمان موتور، جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات و جمعی از مالباختگان پروژه شهید کشوری اصفهان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران , روز شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از فرهنگیان شهرستان‌های کارون و باوی در اعتراض به عدم اعمال ۲۵ درصد حق مناطق جنگی موضوع ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه پنج ساله کشور، در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان تجمع کردند. یکی از فرهنگیانی که در این تجمع حضور داشت گفت: “خواسته ما فرهنگیان شهرستان کارون و باوی این است که همین امسال این حکم بر حقوق فرهنگیان این ۲ شهرستان اعمال شود در غیر این صورت مبلغی که به حقوق ما اضافه می شود در سال آینده به عنوان مطالبات تلقی می شود و نمی خواهیم چنین اتفاقی افتد”. وی گفت: “طبق قانون کارمندان مناطقی که در دوران جنگ ایران و عراق در خوزستان درگیر جنگ بودند حق مناطق جنگی به آنها تعلق می گیرد”. این فرهنگی ادامه داد: “متاسفانه با جدا شدن شهرستان کارون و باوی از اهواز این مناطق به عنوان شهرستان‌های درگیر جنگ شناخته نشده و از دریافت این حق محروم شدند”. پیش از این مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مدعی شده بود: “پس از پیگیری صورت گرفته ستاد کل نیروهای مسلح و نیز سازمان امور اداری و استخدامی کشور با قرار گرفتن مناطق کارون و باوی در زمره مناطق جنگی موافقت کرد و به این ترتیب فرهنگیان این ۲ شهرستان شامل حق مناطق جنگی شدند و فرآیند صدور احکام فرهنگیان این ۲ شهرستان در حال اجرا است”.

در آذر امسال بر اساس ابلاغیه ماده ۱۱۲ برنامه ششم توسعه که مربوط به افزایش ۲۰ و ۲۵ درصدی حقوق فرهنگیان ساکن مناطق جنگی، فرهنگیان مناطق اهواز، اندیمشک، دزفول و حمیدیه در مشمول این ماده قرار گرفتند و پیش از این آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر امام خمینی، اروند کنار، بستان، ماهشهر، شوش، هندیجان، هویزه و دشت آزادگان این سهمیه را دریافت می کردند.

شهرستان های باوی و کارون به دلیل جدا شدن از شهرستان اهواز از ردیف مناطق جنگی خارج شده بودند که به این فهرست اضافه شدند.

گفتنی است شهرستان باوی دارای ۱ هزار و ۲۵۶ نیروی فرهنگی است و شهرستان کارون نیز یک هزار و ۷۰۰ نیروی فرهنگی دارد.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه‌های خودروسازی ایران خودرو و کرمان موتور در اعتراض به گرانی قیمت‌های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالباتشان، در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع دانشجویان دانشگاه آزاد علوم تحقیقات
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات در چهلمین روز کشته شدن ۱۱ دانشجوی این دانشگاه اقدام به برگزاری تجمع کردند.

حاضران در این تجمع گفتند: ۴۰ روز از فاجعه گذشت. اما همچنان دانشجویان با همان اتوبوس‌ها جابجا می‌شوند! خبری از وعده مسئولین مبنی بر نوسازی اتوبوس‌ها نیست و چه زود فراموش شدند.

لازم به یادآوری است در پی حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران در تاریخ ۴ دی‌ماه، ۱۰ نفر کشته و بیش از ۲۵ تن زخمی شدند.

تجمع مالباختگان پروژه شهید کشوری اصفهان
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان پروژه شهید کشوری اصفهان، در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

معترضان در این تجمع خواستار اعلام رقم دقیق قیمت‌های تمام شده خانه‌ها در فازهای ۶ و ۷ پروژه شهرک شهید کشوری، شدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: