•                  
دوشنبه , ۲۰ مرداد , ۱۳۹۹
دوشنبه, آگوست 10

احکام اعدام دستکم ۲ تَن در زندان مرکزی ارومیه اجرا شد

0
59

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۶ مرداد ماه ۱۳۹۹, احکام اعدام علی عبدی و یک زندانی دیگر با نام امیرحسین « نام خانوادگی نامشخص », به اتهام قتل عمد محبوس در زندان در زندان مرکزی ارومیه اجرا شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, سحرگاه امروز دوشنبه ۶ مرداد ماه ۱۳۹۹, علی عبدی و امیر حسین « نام خانوادگی نامشخص », دو زندانی متهم به قتل عمد و محبوس در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند. 

براساس این گزارش, علی عبدی, از اندرزگاه ۱ سالن ۲ و امیرحسین متولد: ۱۳۷۵, از بند جوانان زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند. 

این دو زندانی متهم به قتل عمد در ساعات اولیه یکشنبه ۵ مرداد ماه ۱۳۹۹, برای اجرای احکام اعدام به سلول انفرادی زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بودند. 

بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، در سال ۲۰۱۹ میلادی, حکومت ایران دست کم ۲۵۱ نفر را اعدام کرده و دستکم ۴ نفر از اعدام شدگان در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشتند. با این حال، به دلیل عدم شفافیت مقامات، پی بردن به تعداد واقعی اعدامها در این کشور دشوار است و ممکن است بسیار بالاتر از رقم اعلام شده باشد.

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرایمی از قبیل توهین به پیامبر اسلام ,  محاربه و افساد فی الارض, ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

برچسب هاقتلقتل در ایرانقتل عمدقتل عمد حکومتیقتل عمد حکومتی در ایرانقتل عمد در ایرانقتل عمد در زندانهای ایرانقتل عمد زندانیانقتل عمد زندانیان در ایرانمجازات قتل عمدمجازات اعداممجازات اعدام ایرانمجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایراناندرزگاه 1 سالن 2 زندان ارومیهاتهام قتلاتهام قتل در ایراناتهام قتل عمداتهام قتل عمد در ایراناجرای اعدام در ایراناجرای حکم اعدام در ایراناجرای حکم اعدام در زندان مرکزی ارومیهاعدام قتلاعدام قتل عمداعدام متهم قتل عمداعدام متهم به قتلاعدام متهم به قتل عمداعدام متهمان به قتلاعدام متهمان به قتل عمد در ایراناعدام در زندانهای ایراناعدام زندانی متهم به قتلاعدام زندانیان متهم به قتلاعدام زندانیان متهم به قتل عمداعدام علی عبدیبند جوانان زندان مرکزی ارومیهبند۱۲ زندان مرکزی ارومیهحکم اعدامحکم اعدام متهم به قتلحکم اعدام متهمان به قتلحکم اعدام در ایرانحکم اعدام در زندانحکم اعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام زندانیانحکم اعدام زندانیان در ایرانحکم اعدام علی عبدیزندان مرکزی ارومیهزندانیان متهم به قتلعلی عبدی قاتل

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: