•                  
شنبه , ۲۷ دی , ۱۳۹۹
شنبه, ژانویه 16

احکام اعدام دستکم ۲ تَن در زندان مرکزی ارومیه اجرا شد

0
107

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۶ مرداد ماه ۱۳۹۹, احکام اعدام علی عبدی و یک زندانی دیگر با نام امیرحسین « نام خانوادگی نامشخص », به اتهام قتل عمد محبوس در زندان در زندان مرکزی ارومیه اجرا شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, سحرگاه امروز دوشنبه ۶ مرداد ماه ۱۳۹۹, علی عبدی و امیر حسین « نام خانوادگی نامشخص », دو زندانی متهم به قتل عمد و محبوس در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند. 

براساس این گزارش, علی عبدی, از اندرزگاه ۱ سالن ۲ و امیرحسین متولد: ۱۳۷۵, از بند جوانان زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند. 

این دو زندانی متهم به قتل عمد در ساعات اولیه یکشنبه ۵ مرداد ماه ۱۳۹۹, برای اجرای احکام اعدام به سلول انفرادی زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بودند. 

بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، در سال ۲۰۱۹ میلادی, حکومت ایران دست کم ۲۵۱ نفر را اعدام کرده و دستکم ۴ نفر از اعدام شدگان در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشتند. با این حال، به دلیل عدم شفافیت مقامات، پی بردن به تعداد واقعی اعدامها در این کشور دشوار است و ممکن است بسیار بالاتر از رقم اعلام شده باشد.

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرایمی از قبیل توهین به پیامبر اسلام ,  محاربه و افساد فی الارض, ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

برچسب هاحکم اعدامقتلزندان مرکزی ارومیهمجازات اعدامقتل عمداعدام قتل عمدمجازات اعدام در ایراناجرای حکم اعدام در ایراناعدام قتلاعدام متهم قتل عمداتهام قتلاعدام متهم به قتل عمدبند جوانان زندان مرکزی ارومیهقتل عمد حکومتیاعدام متهم به قتلمجازات اعدام ایرانقتل در ایرانقتل عمد در ایرانحکم اعدام در ایراناعدام زندانی متهم به قتلاعدام در زندانهای ایراناعدام زندانیان متهم به قتلبند۱۲ زندان مرکزی ارومیهمجازات قتل عمداتهام قتل عمدزندانیان متهم به قتلاجرای اعدام در ایراناتهام قتل در ایراناعدام متهمان به قتلحکم اعدام متهم به قتلحکم اعدام زندانیان در ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانقتل عمد زندانیاناعدام متهمان به قتل عمد در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام در زندانهای ایرانقتل عمد زندانیان در ایراناتهام قتل عمد در ایرانقتل عمد در زندانهای ایرانحکم اعدام زندانیانحکم اعدام در زنداناعدام زندانیان متهم به قتل عمدقتل عمد حکومتی در ایرانحکم اعدام متهمان به قتلاندرزگاه 1 سالن 2 زندان ارومیهاعدام علی عبدیعلی عبدی قاتلحکم اعدام علی عبدیاجرای حکم اعدام در زندان مرکزی ارومیه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: