•                  
چهارشنبه , ۳۰ مهر , ۱۳۹۹
چهارشنبه, اکتبر 21

یک زندانی با جرائم موادمخدر در زندان مرکزی همدان اعدام شد

0
842

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۱۱اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, حکم اعدام  واحد رستم زاده, زندانی متهم به جرائم موادمخدر, محبوس در زندان مرکزی همدان اجرا شد. این زندانی طی روزهای گذشته جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, سحرگاه امروز پنجشنبه ۱۱اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, واحد رستم زاده, زندانی متهم به جرائم موادمخدر, محبوس در زندان مرکزی همدان که پیش از این جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود اعدام شد. 

واحد رستم زاده, متولد ۱۳۶۹, اهل همدان, در سال ۱۳۹۴, پس از بازداشت به اتهام حمل و نگهداری موادمخدر تحت بازجوئی و تفهیم اتهام قرار گرفت و پس از محاکمه توسط دادگاه و دیوان عالی کشور به اعدام محکوم شد. 

حقوق بشر در ایران, در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, با انتشار گزارشی انتقال این زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام را اطلاع رسانی کرده بود. 

بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، در سال ۲۰۱۹ میلادی, حکومت ایران دست کم ۲۵۱ نفر را اعدام کرده و دستکم ۴ نفر از اعدام شد گان در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشتند. با این حال، به دلیل عدم شفافیت مقامات، پی بردن به تعداد واقعی اعدامها در این کشور دشوار است و ممکن است بسیار بالاتر از رقم اعلام شده باشد.

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرایمی از قبیل توهین به پیامبر اسلام ,  محاربه و افساد فی الارض, ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

 

برچسب هاقاچاقچی موادمخدرمواد مخدر شیشهموادمخدیموادمخدرموادمخدر هروئینموادمخدر کراکموادمخدر دولتیموادمخدر در زندانهای ایرانموادمخدر شیشهموادمخدر شیشیهموادمخدر صنعتیمتهم به حمل موادمخدرمجازات اعداممجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در زندان مرکزی کرجنقض حکم اعدام در ایرانواحد رستم زادهواحد رستم زاده اعداماتهام موادمخدراتهامات موادمخدراجرای حکم اعداماجرای حکم اعدام در ایراناجرای حکم اعدام زندانی متهماجرای حکم اعدام زندانیان در ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایراناعدام موادمخدراعدام متهمان مواد مخدر در ایراناعدام متهمان موادمخدر در ایراناعدام واحد رستم زادهاعدام در ایراناعدام در ایران گاعدام زندانیاناعدام زندانیان جرائم موادمخدراعدام زندانیان در ایرانجرم موادمخدرجرائم موادمخدرجرائم موادمخدر در ایرانحقوق شهروندی در ایرانحکم اعدامحکم اعدام در ایرانحکم اعدام در زندانحکم اعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام زندانیانحکم اعدام زندانیان در ایرانزندان مرکزی همدانزندان همدانزندانی موادمخدرزندانی متهم به حمل و نگهداری موادمخدرزندانی جرائم موادمخدرزندانیان موادمخدر در ایرانزندانیان جرائم موادمخدرسلول انفرادی در زندان مرکزی همدان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: