•                  
سه شنبه , ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 9

زندان رجائی شهر: انتقال دستکم ۱زندانی دیگر به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

0
769

حقوق بشر در ایران – صبح روز سه شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۸, یوسف سلیمان پور, زندانی متهم به قتل عمد و محبوس در اندرزگاه ۶ زندان رجائی شهر کرج, جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد. به همراه یوسف سلیمان پور, دستکم ۵ زندانی دیگر با اتهام مشابه جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, صبح روز سه شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۸, یوسف سلیمان پور, زندانی متهم به قتل عمد و محبوس در اندرزگاه ۶ زندان رجائی شهر کرج, که پیش از این حکم اعدام وی از سوی دادگاه و دیوان عالی کشور تائید شده بود جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد. 

انتقال یوسف سلیمان پور, زندانی متهم به قتل به سلول انفرادی به همراه دستکم ۵ زندانی دیگر متهم به قتل عمد به سلول انفرادی صورت گرفت. 

حقوق بشر در ایران, در تاریخ ۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, با انتشار گزارشی انتقال نیما دشتیارپور, ۲۸ ساله متهم به قتل عمد محبوس در اندرزگاه ۱ به همراه سجاد زهیری, ۳۰ ساله از اندرزگاه ۱, همچنین حسین پاشا, از اندرزگاه ۲ به همراه محمود رحمتی معروف به « قاسم لولو », ۲۷ ساله محبوس در اندرزگاه ۲ از بابت اتهام قتل جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی را اطلاع رسانی کرده بود. 

لازم به ذکر است, محمود رحمتی, معروف به « قاسم لولو », متولد ۱۳۷۳, پیش از این و در اواخر آذر ماه ۱۳۹۸, جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود که در تاریخ ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۸, پس از اخذ مهلت از مسئولان قضائی جهت کسب رضایت ولی دم مقتول به اندرزگاه ۲ بازگردانده شده بود. 

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

بر طبق آخرین گزارش سازمان عفو بین الملل که بصورت آماری اعدام در کشورهای مختلف جهان را مورد بررسی قرار داده است رتبه ایران بعد از چین دارای رتبه دوم جهانی اجرای حکم اعدام میباشد. 

از مجموع ۲۵۳ مورد اعدام ثبت‌شده در ایران، ۱۶۰ نفر، ۱۵۵ مرد و ۵ زن، به جرم قتل، ۲۲ مرد به جرم تجاوز به زنان، سه نفر به جرم تجاوز و قتل، یک نفر به جرم آدم‌ربایی و قتل، سه نفر به جرم آدم‌ربایی و تجاوز، یک نفر به اتهام بغی (قیام مسلحانه علیه حکومت)، ۲۵ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر، یک نفر به اتهام سرقت، ۱۸ نفر به اتهام “محاربه” (۱۲ نفر از آن‌ها در ارتباط با سرقت و ۶ نفر در ارتباط با فعالیتهای  سیاسی محکوم شده بودند)، ۱۴ نفر به اتهام “افساد فی‌الارض” و پنج نفر با اتهامات نامعلوم محکوم به اعدام شده بودند. 

برچسب هاقتل زندانیقتل عمدقتل عمد زندانیانمتهم به قتلمتهم به قتل عمدمجازات اعداممجازات اعدام ایرانمجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانمجازاتهای غیر انسانییوسفیوسف سلیمان پوریوسف سلیمانپورانتقال به سلول انفرادیاتهام قتلاتهام قتل در ایراناتهام قتل عمداتهام قتل عمد در ایراناتهام اعداماجرای حکم اعداماجرای حکم اعدام در ایراناجرای حکم اعدام در زندان رجائی شهر کرجاحکام اعدام در ایراناعداماعدام متهم به قتلاعدام متهم به قتل عمداعدام یوسف سلیمان پوراعدام در ملاء عاماعدام زندانیان متهم به قتلاعدام زندانیان در ایراناعدامیاعدامیاناعدامیان ایراناعدامیان در ایرانحکم اعدامزندان رجایی شهرزندان رجایی شهر کرجزندان رجایی شهر در کرجزندان رجائی شهر کرجزندانی اعدامیزندانیان اعدامیزندانیان اعدامی در ایرانزندانیان زندان رجایی شهرزندانیان زندان رجائی شهرزندانیان زندان رجائی شهر کرجزندانیان عقیدتی در زندان رجائی شهر کرجسلول انفرادی در زندان رجایی شهر کرجسلول انفرادی در زندان رجائی شهر کرجسلول انفرادی زندان رجائی شهرسلول انفرادی زندان رحائی شهر کرجسلول انفرادی زندانیان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: