•                  
شنبه , ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
شنبه, جولای 2

انتقال الهام صمیمی به بند زنان زندان اوین

0
429

حقوق بشر در ایران امروز دوشنبه ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۹، الهام صمیمی، فعال صنفی دانشجویان محبوس در زندان اوین پس از اتمام مراحل بازجوئی به بند زنان در این زندان منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۹، الهام صمیمی، فعال دانشجویی و دانشجوی رشته علوم اجتماعی دانشگاه تهران پس از اتمام مراحل بازجوئی در سلول انفرادی بند ۲ الف سپاه واقع در زندان اوین به بند زنان این زندان منتقل شد. 

براساس این گزارش، قرار قضایی پرونده این فعال صنفی دانشجویان از بازداشت به وثیقه تبدیل شده و در محله کارشناسی است. 

لازم به ذکر است، الهام صمیمی، در تاریخ ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، پس از تهدید تلفنی به بازداشت و احضار به شعبه بازپرسی دادسرای زندان اوین جهت بازجوئی بازداشت و به سلول انفرادی بند امنیتی ۲ الف سپاه واقع در این زندان منتقل شد. 

پیش از این نیز در تاریخ ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی با یورش به منزل پدری الهام صمیمی پیش از تفتیش منزل برخی اقلام شخصی خانواده و مهمان های آنها از قبیل کتاب‌ها، گوشی های تلفن همراه، لپ تاپ و برخی اقلام شخصی دیگر را ضبط کردند.

سرکوب فعالان صنفی و دانشجوئی و پرونده سازی  بر علیه این شهروندان ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و  ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد تاکید شده در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.  

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوین گر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هافعال دانشجوییفعال دانشجویی الهام صمیمیفعال دانشجوئیفعال دانشجوئی الهام صمیمیفعالان ملی مدنیفعالان مدنی در ایرانفعالان دانشجوییفعالان دانشجویی دانشگاه تهرانفعالان دانشجویی در ایرانفعالان دانشجوئیفعالان دانشجوئی در جمهوری اسلامیمحاکمه فعالان دانشجویینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در ایران 4نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانیند دو الف سپاهالهام صمیمیالهام صمیمی فعال دانشجوییالهام صمیمی فعال دانشجوئیانفرادی بند دو الف سپاهبند 2الفبند 2الف سپاهبند دو الفبند دو الف در زندان اوینبند دو الف زندان اوینبند دو الف سپاهبند دو الف سپاه پاسدارانبند دو الف سپاه در زندان اوینبند2الفبند2الف سپاهبنددوالفبنددوالف سپاهبازجویی در بند دو الف سپاهبازجویان بند دو الف سپاهبازجوئیبازجوئی از شهروندانبازجوئی در اداره اطلاعاتبازجوئی در بنددوالفبازجوئی در بازداشتگاهبازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاهبازداشتبازداشت فعالان دانشجویی در ایرانبازداشت فعالان دانشجوئیبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و بازجوییبازداشت و بازجوئیبازداشت الهام صمیمیبازداشت شهروندانتفتیش منزل الهام صمیمیحقوق نقض حقوق بشر در ایرانسلول انفرادی بند دو الفسلول انفرادی بند دو الف سپاهسرکوب فعالان دانشجوییسرکوب فعالان دانشجویی در ایرانسرکوب فعالان دانشجوئیسرکوب فعالان دانشجوئی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: