•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, دسامبر 7

انتقال الهام صمیمی به بند زنان زندان اوین

0
484

حقوق بشر در ایران امروز دوشنبه ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۹، الهام صمیمی، فعال صنفی دانشجویان محبوس در زندان اوین پس از اتمام مراحل بازجوئی به بند زنان در این زندان منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۹، الهام صمیمی، فعال دانشجویی و دانشجوی رشته علوم اجتماعی دانشگاه تهران پس از اتمام مراحل بازجوئی در سلول انفرادی بند ۲ الف سپاه واقع در زندان اوین به بند زنان این زندان منتقل شد. 

براساس این گزارش، قرار قضایی پرونده این فعال صنفی دانشجویان از بازداشت به وثیقه تبدیل شده و در محله کارشناسی است. 

لازم به ذکر است، الهام صمیمی، در تاریخ ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، پس از تهدید تلفنی به بازداشت و احضار به شعبه بازپرسی دادسرای زندان اوین جهت بازجوئی بازداشت و به سلول انفرادی بند امنیتی ۲ الف سپاه واقع در این زندان منتقل شد. 

پیش از این نیز در تاریخ ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی با یورش به منزل پدری الهام صمیمی پیش از تفتیش منزل برخی اقلام شخصی خانواده و مهمان های آنها از قبیل کتاب‌ها، گوشی های تلفن همراه، لپ تاپ و برخی اقلام شخصی دیگر را ضبط کردند.

سرکوب فعالان صنفی و دانشجوئی و پرونده سازی  بر علیه این شهروندان ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و  ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد تاکید شده در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.  

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوین گر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هانقض حقوق بشر در ایرانبند دو الف زندان اویننقض حقوق بشر در ایران 4بازجوئی در بازداشتگاهبازجوئی در بنددوالففعالان دانشجوئی در جمهوری اسلامیمحاکمه فعالان دانشجوییالهام صمیمی فعال دانشجوئینقض حقوق بشرانفرادی بند دو الف سپاهسرکوب فعالان دانشجوییبند دو الف سپاه در زندان اوینبنددوالف سپاهحقوق نقض حقوق بشر در ایرانفعال دانشجویی الهام صمیمیالهام صمیمی فعال دانشجوییبازداشتبند دو الفبازداشت و بازجوئیسرکوب فعالان دانشجوئی در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیبازداشت و بیخبری از شهروندانبند2الف سپاهالهام صمیمیفعال دانشجوییبند دو الف سپاهسرکوب فعالان دانشجوئیفعالان دانشجوییبازداشت فعالان دانشجویی در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانبند2الفتفتیش منزل الهام صمیمیفعال دانشجوئینقض حقوق شهروندی در ایرانبازجوئی در اداره اطلاعاتفعالان دانشجویی در ایرانبازجویان بند دو الف سپاهبند 2الفبند 2الف سپاهبازداشت و بیخبریبازداشت شهروندانفعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان دانشجویی در ایرانبند دو الف در زندان اوینبازجوئی از شهروندانسلول انفرادی بند دو الف سپاهفعالان دانشجویی دانشگاه تهرانبازجوئینقض حقوق بشرد ر ایرانفعالان دانشجوئیسلول انفرادی بند دو الفبازجویی در بند دو الف سپاهبازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاهبند دو الف سپاه پاسدارانبازداشت الهام صمیمینقض حقوق شهروندیفعالان ملی مدنیبنددوالفبازداشت و بازجوییبازداشت فعالان دانشجوئییند دو الف سپاهفعال دانشجوئی الهام صمیمی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.