•                  
پنج شنبه , ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, مارس 4

انتقال اورژانسی جعفر حسن زاده به بیمارستان در پی ضرب و جرح توسط بازجویان اطلاعات سپاه پیرانشهر

0
378

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹, جعفر حسن زاده, شهروند اهل روستای سروکانی, از توابع شهرستان پیرانشهر در جریان بازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه پیرانشهر توسط بازجوی این ارگان امنیتی مورد ضرب و حرج قرار گرفت و در پی وخامت حال به بیمارستان عارفیان ارومیه منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹, در جریان بازجوئی از جعفر حسن زاده, متولد: ۱۳۵۰, فرزند: اسماعیل, شهروند اهل روستای سروکانی, از توابع شهرستان پیرانشهر در بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهرستان وی توسط بازجویان به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفت و در پی وخامت اوضاع جسمانی به بیمارستان عارفیان شهرستان ارومیه اعزام شد. 

به گفته یک منبع آگاه، این شهروند در بازداشتگاه اطلاعات سپاه پیرانشهر به شدت مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی قرار گرفته و وضعیت عمومی وی وخیم می‌باشد.

این منبع آگاه افزود: جعفر حسن‌زاده ابتدا به بیمارستان پیرانشهر منتقل و سپس به دلیل وخیم بودن وضعیت عمومی به بیمارستان عارفیان منتقل شده است.

جعفر حسن زاده, در تاریخ ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل شد. 

تا لحظه انتشار این خبر، از دلیل بازداشت این شهروند پیرانشهری اطلاعی در دسترس نمی‌باشد.

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ می باشد. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای فراقانونی و خودسرانه با اتهاماتی واحی و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده افراد می باشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ که بر عدم سرکوب افراد بر مبنای آزادی بیان و عقیده تاکید شده میباشد. با توجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانهمکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظامهمکاری با احزاب کوردهمکاری با احزاب کورد مخالف نظامهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کوردیکردستان احزاب کوردیاحزاباحزاب متخاصماحزاب مخالف نظاماحزاب مسلحاحزاب مسلح مخالف نظاماحزاب مسلح کورداحزاب مسلح کرداحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیاحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کُرد مخالف نظاماحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد نخالف نظاماحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب کردستاناحزاب اپوزیسیون کرداحزاب در کردستاناحزاب در ایراناحزاب سیاسیاحزاب سیاسی مخالف نظاماحزاب سیاسی کورداحزاب سیاسی کورد مخالف نظاماحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماحزاب سیاسی ایراناحزاب سیاسی اپوزیسیوناحزاب سیاسی در ایراناحزاب ضد جمهوری اسلامیارتباط با احزاب کوردارتباط با احزاب کوردیاطلاعات سپاهاطلاعات سپاه پیرانشهراطلاعات سپاه پاسدارانبیمارستان عارفیان ارومیهبازجوئیبازجوئی در بازداشتگاهبازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاهتفهیم اتهام و بازجوئیتبلیغ علیه نظام به نفع احزاب کرد مخالف نظامجعفر حسن زادهجعفر حسن زاده شهرستان پیرانشهرجعفرحسن زادهحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق شهروندی در ایرانروستای سروکانیروستای سروکانی پیرانشهرروستای سروکانی شهرستان پیرانشهرسرکوب احزاب کوردسرکوب احزاب کورد مخالف نظامسرکوب احزاب در ایرانسرکوب احزاب سیاسی کورد مخالف نظامسرکوب احزاب سیاسی در ایرانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانشهرتان پیرانشهر جعفر حسن زادهشهرستان پیرانشهرضرب و جرحضرب و جرح زندانیانضرب و جرح زندانیان سیاسیضرب و جرح شهروندانضرب و شتمضرب و شتم افرادضرب و شتم زندانیضرب و شتم زندانیانعضویت در احزاب کورد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: