•                  
شنبه , ۲۷ دی , ۱۳۹۹
شنبه, ژانویه 16

خلیل حسینی, فعال مدنی ساکن کرمانشاه با تودیع وثیقه آزاد شد

0
140

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۱۰ مرداد ماه ۱۳۹۹, خلیل حسینی, فعال مدنی ساکن کرمانشاه پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز پنجشنبه ۹ مرداد ماه ۱۳۹۹, خلیل حسینی, فعال مدنی محبوس در بازداشتگاه اطلاعات سپاه در استان کرمانشاه پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۵۰ میلیون تومان تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. این فعال مدنی چندی پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. 

براساس این گزارش, خلیل حسینی از زمان بازداشت در پی شکایت سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در سلول انفرادی بازداشتگاه این ارگان امنیتی نگهداری و تحت بازجوئی های فشرده قرار گرفت. 

در تاریخ ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۹, خلیل حسینی, در هنگام خروج از محل سکونت خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه کرمانشاه منتقل شده بود. 

این فعال مدنی, در تاریخ ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹, با انتشار یک ویدئو در صفحه شخص خود ضمن اعلام مخالفت با اعدام دیاکو رسول‌زاده و صابر شیخ عبدالله, دو زندانی سیاسی که اخیراً در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند مخالفت خود را با صدور و اجرای احکام اعدام امیرحسین مرادی, سعید تمجیدی و محمد رجبی اعلام کرده بود. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و محرومیت از دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای خودسرانه در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هانقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان کرد در ایراننافرمانی مدنی در ایراناستان کرمانشاهاطلاعات سپاهاطلاعات سپاه پاسداراناطلاعات سپاه استان کرمانشاهبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت خلیل حسینیبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان در استان کرمانشاهبازداشتگاهبازداشتگاه نیروهای امنیتیبازداشتگاه اطلاعات سپاه در کرمانشاهتفهیم اتهامتودیع قرار وثیقهتودیع قراروثیقهحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق شهروندی در ایرانخلیل حسینیخلیل حسینی کرمانشاهدادگاه انقلاب استان کرمانشاهربازداشت و بیخبریسازمان اطلاعات سپاهسرکوب فعالان مدنیسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان مدنی در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: