•                  
شنبه , ۱۵ آذر , ۱۳۹۹
یکشنبه, دسامبر 6

بازداشت خلیل حسینی, شهروند ساکن کرمانشاه توسط نیروهای امنیتی

0
95

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۹, ماموران امنیتی کرمانشاه, خلیل حسینی, فعال مدنی ساکن این شهر را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۹, خلیل حسینی, فعال مدنی ساکن کرمانشاه توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

پوریا جگروند, فعال مدنی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر نوشت: “خلیل حسینی, فعالِ مدنی، ساکن کرمانشاه، دوشنبه مورخه ۳۰ تیرماه ۱۳۹۹، پس از خروج از منزل توسط نیروهای امنیتیِ این استان بازداشت و به مکانی نامعلوم انتقال داده شد و تا کنون نیز اطلاعی از او ‌در دست نیست”. 

خلیل حسینی, در تاریخ ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹, با انتشار یک ویدئو در صفحه شخص خود ضمن اعلام مخالفت با اعدام دیاکو رسول‌زاده و صابر شیخ عبدالله, دو زندانی سیاسی که اخیراً در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند مخالفت خود را با صدور و اجرای احکام اعدام امیرحسین مرادی, سعید تمجیدی و محمد رجبی اعلام کرده بود. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و محرومیت از دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای خودسرانه در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان در ایراننیروهای امنیتینیروهای امنیتی ایرانبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت خلیل حسینیبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانخلیل حسینیخلیل حسینی کرمانشاهربازداشت و بیخبریسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب شهروندن در ایرانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد اهل سنتشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: