•                  
سه شنبه , ۰۶ آبان , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, اکتبر 27

اعزام ماشالله پسرکهن، زندانی عقیدتی یهودی به مرخصی استعلاجی

0
132

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۹، ماشالله پسرکهن، شهروند یهودی محبوس در محبوس در اتاق ۱۵ سالن ۲ اندرزگاه ۴ تیپ ۵ زندان تهران بزرگ برای انجام امور درمانی به مرخصی استعلاجی اعزام شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، عصر امروز جمعه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۹، ماشالله پسرکهن، زندانی عقیدتی یهودی، محبوس در تیپ ۵ اندرزگاه ۴ سالن ۲ اتاق ۱۵ زندان تهران بزرگ برای انجام امور درمانی به مرخصی ۱۵ روزه اعزام شد. این زندانی عقیدتی در حال تحمل حبس تعزیری ۳ ساله خود علیرغم محرومیت از حق تماس با خانواده اش که در کشور اسرائیل زندگی می کنند بسر می برد. 

یک منبع نزدیک به ماشالله پسرکهن، در گفتگو با حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: ” در نهایت پس از دوندگی های بسیار و طی مراحل اداری طولانی امروز عصر ماشالله پسرکهن، که از بیماری کم سوئی چشم، بیماری قلبی، ناراحتی دندان و اخیراً هم از درد مچ پا رنج میبرد برای انجام امور درمانی بیماریهای خود به مرخصی ۲ هفته ای اعزام و در صورت تائید مسئولان قضائی در دادسرای امنیت تهران این مرخصی تمدید خواهد شد”.

حقوق بشر در ایران، در تاریخ های ۱۲ شهریور و ۴ تیر ماه ۱۳۹۹, با انتشار دو گزارش در مورد وخامت وضعیت جسمانی و محرومیت این شهروند یهودی محبوس در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ اطلاع رسانی کرده بود. 

ماشالله پسرکهن، پیش از این نیر در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۸, به مرخصی ۴۵ روزه اعزام و پس از اتمام دوران مرخصی در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, برای تحمل ادامه حبس به زندان تهران بزرگ بازگشته بود.  

این شهروند یهودی, در تاریخ ۵ مهرماه ۱۳۹۶, پس از دیدار با خانواده خود در کشور اسرائیل و بازگشت به ایران در فرودگاه امام خمینی توسط ماموران وزارت اطلاعات به اتهام “ورود به کشور اسرائیل” بازداشت و پس از طی مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه با تودیع قرار وثیقه بطور موقت آزاد شده بود.

ماشالله پسرکهن با آغاز مراحل دادرسی، به اتهام ورود به کشور اسرائیل، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، به ریاست ابوالقاسم صلواتی محاکمه و به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم  پس از ارجاع پرونده به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست “احمد زرگر” عینا شد. 

بازداشت این شهروند یهودی برای اجرای حکم ۳ سال حبس تعزیری در حالی صورت گرفته بود که او از سوی واحد اجرای احکام کیفری دادسرای امنیت تهران، هیچگونه احضاریه ای مبنی بر مراجعه برای اجرای حکم حبس خود دریافت نکرده بود.

سرکوب پیروان سایر ادیان در ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی و همچنین ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است.  

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مورد تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین علی خامنه ای, رهبر جمهوری اسلامی, به دفعات در صحبتهای خود ادعا کرده که در ایران هیچ شهروندی به صرف انتقاد مورد پیگرد قضائی و بازداشت قرار نمی گیرد که اینگونه رفتارهای قهرآمیز حقیقت ماجرا از سرکوب و گسترش فضای امنیتی در ایران را نشان می دهد و گویای این امر است که حاکمان جمهوری اسلامی اساتید بزرگ در سفسطه, مغالطه و تفسیر به رای هستند.

برچسب هااقلیتهای مذهبیزندانی عقیدتیاقلیتهای مذهبی در ایرانپیروان سایر ادیان در ایرانپیروان سایر ادیانحق مرخصیسرکوب اقلیتهای مذهبی در ایرانمرکز یهودیان آرژانتینیهودیان ایراننقض حقوق پیروان سایر ادیان در ایرانحقوق پیروان سایر ادیان در ایرانجمهوری اسلامی و یهودیانیهودی ستیزی جمهوری اسلامیامکان مقدس یهودیان در ایرانحقوق اقلیتهای مذهبی در ایرانوضعیت قضائی پیروان سایر ادیان در ایرانمدارس یهودیانیهودیت در ایرانسرکوب پیروان سایر ادیان در ایراناخبار پیروان سایر ادیانتخریب امکان مذهبی یهودیانحمله به کنیسه یهودیانفشار بر یهودیان ایرانانجمن یهودیان ایرانزندان تهران بزرگسرکوب اقلیتهای مذهبینقض حقوق اقلیتهای مذهبی در ایرانیهودیتپیروان سایر در ایرانسرکوب پیروان سایر ادیانپیروان سایر ادیان ایر انیهودیتیپ یک زندان تهران بزرگاقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیپیروان سایر ادیان در جمهوری اسلامیاقلیتهای دینی در ایرانحق مرخصی زندانیماشالله پسرکهنماشاالله پسرکهنشهروندان یهودیجامعه یهودیان ایرانماشاله پسرکهننامه ماشالله پسرکهنپسرکهنتیپ ۵ زندان تهران بزرگتیپ پنج زندان تهران بزرگزندان تهران بزرگ تیپ ۵زندانیان تیپ 5 زندان تهران بزرگماشاالله پسرکهن زندانی یهودیزندانی عقیدتی ماشالله پسر کهنماشالله پسرکهن زندانی عقیدتیماشالله پسرکهن زندانی عقیدتی یهودیحق مرخصی زندانیان سیاسیسرکوب پیروان سایر ادیان در جمهوری اسلامیحق مرخصی زندانیان سیاسی در ایرانسرکوب شهروندان یهودی در ایرانسرکوب اقلیت یهودی در ایرانشهروندان یهودی در ایرانزندانی عقیدتی یهودینقض حقوق یهودیان ایرانجامعه یهودی ایرانمکانهای مقدس یهودیانگزارش ماهیانه نقض حقوق پیروان سایر ادیانحق مرخصی زندانی سیاسیحق مرخصی زندانیان در ایرانپیروان دین یهود در ایراناقلیت یهودی در ایرانزندانیان یهودی در ایرانزندان تهران بزرگ تیپ تیپ پنجپیروان سایر دینها در ایرانزندان تهران بزرگ تیپ پنجماشالله پسرکهن شهروند یهودیشهروندان یهودی ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: