سه شنبه , ۰۱ فروردین , ۱۴۰۲
سه‌شنبه, مارس 21

نرگس ظریفیان، زندانی سیاسی و الهام زراعت پیشه، وکیل دادگستری آزاد شدند

0
83

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۱۹بهمن ماه ۱۴۰۱، نرگس ظریفیان، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین آزاد شد. همچنبن الهام زراعت پیشه، پس از اعمال بخشنامه اخیر قوه قضائیه به پرونده وی آزاد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۱، نرگس ظریفیان، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین پس از تحمل حبس تعزیری خود آزاد شد.

براساس این گزارش، آزادی نرگس ظریفیان، پس از تحمل حبس تعزیری ۱ ساله وی صورت گرفته است.

لازم به اشاره است، نرگس ظریفیان، در تاریخ ۱۵ مردادماه ۱۴۰۱، پس از احضار به واحد اجرای احکام دادسرای زندان اوین بازداشت و برای تحمل حبس تعزیری خود به زندان اوین منتقل شده بود.

این شهروند ساکن تهران، در مراحل دادرسی، توسط دادگاه انقلاب تهران در مجموع به تحمل ۳سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد. پس از ابلاغ حکم و اعتراض آن حکم در دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۱ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

نرگس ظریفیان، از معترضان به حجاب اجباری، اواخر خردادماه ۱۳۹۸، توسط ماموران وزارت اطلاعات در تهران بازداشت و پس از انتقال به بند ۲۰۹ آن ارگان امنیتی و طی مراحل بازجویی و تفهیم اتهام مدتی بعد با تودیع وثیقه آزاد شد.

در خبری دیگر، روز سه شنبه ۱۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، الهام زراعت پیشه، وکیل دادگستری و از اعضای کانون وکلای دادگستری استان فارس، پس از صدور قرار منع تعقیب، آزاد شد.

براساس این گزارش، آزادی الهام زراعت پیشه، با توجه به اعمال بخشنامه اخیر قوه قضائیه و پس از صدور قرار منع تعقیب برای وی صورت گرفته است.

لازم به اشاره است، الهام زراعت پیشه، در تاریخ  ۱۳ دی ماه ۱۴۰۱ در شهرستان مرودشت از توابع استان فارس توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.