•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
265

حقوق بشر در ایران – امروز  شنبه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارکنان شرکتی مخابرات ایران، کارگران بیکار شده شهرداری منطقه دو اهواز و معلمان شاغل در مدارس ایرانی خارج از کشور، در اعتراض به نقض حقوق شهروندی شان تجمعات اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از وبسایت مخابرات استان تهران، امروز شنبه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارمندان شرکتی در مخابرات ایران در اعتراض به مکفی نیودن حقوق در مقابل شغلی که دارند در مقابل ساختمان شرکت مخابرات ایران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در تشریح مطالبات خود اعلام کردند که با توجه به دارا بودن ۱۵تا ۲۰سال سابقه کار همچنان باید بصورت نیروی کار موقت در مخابرات فعالیت کنند و با این روش عملا از حق امنیت شغلی محروم هستند.

اخیراً پیمانکاران شرکت مخابرات که تامین کننده نیروی انسانی این شرکت هستند این شهروندان را مجبور کردند که قراردادهای کاری ۳ماهه امضا کنند و با توجه به این موضوع حق امنیت شغلی این کارمندان و کارگران بیش از پیش ضایع شده است.

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی شهرداری اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران بیکار شده کمربند سبز شهرداری منطقه ۲ اهواز، مقابل ساختمان شهرداری مرکزی اهواز تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

براساس اعلام این کارگران معترض: “قرارداد شغلی همه آنها که تعدادشان به حدود ۲۲ نفر می‌رسد، از پایان خرداد ماه سال جاری با سوابق تا ۸ سال، همزمان با شروع فصل تابستان، فسخ شده است.”

این کارگران که دو ماه مزد و ۴ ماه حق بیمه آنها پرداخت نشده است، در ادامه افزودند: “در پی تداوم بی‌توجهی مسئولان استانی و مدیریت شهری به خواسته‌های صنفی‌شان، صبح امروز، قبل از اجتماع مقابل ساختمان شهرداری با مراجعه به دفتر آیت الله موسوی فرد « نماینده علی خامنه ای » از وی درخواست کمک کردیم. پیش از این نیز در روز چهارشنبه هفته گذشته مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع اعتراضی بر پا کرده بودیم.”

کارگران شهرداری منطقه ۲ اهواز اظهار داشتند: “پروژه «کمربند سبز» از سال‌ها پیش با هدف بیابان‌زدایی و مقابله با ریزگردها در شهر اهواز ایجاد شده است. بخش زیادی از درختان منطقه کمربند سبز بعد از گذشت ۴ تا ۵ سال به اندازه‌ای ارتفاع یافته‌اند که طبق گفته مسئولان این پروژه دیگر نیاز به نگهداری و مراقبت ندارند. به همین دلیل پیمانکار مربوطه برای کاهش هزینه‌ها اقدام به تعدیل نیروی کار خود کرده است.”

یکی از کارگران این شهرداری افزود: “حدود ۴۰ نفر در پروژه کمربند سبز اهواز تحت مسئولیت پیمانکار مشغول کارند که از این تعداد ۲۲ نفر از ابتدای تیر ماه سال جاری به دلیل ‌عدم نیاز از سوی پیمانکار بیکار شدند و این نگرانی وجود دارد که به دلیل شرایط سنی هیچ کاری برای ما پیدا نشود.”

به گفته این کارگر: “از آنجا که شهرداری اهواز بر عملکرد پیمانکاران نظارت دارد، تجمع‌کنندگان خواهان تامین شدن امنیت شغلی و اقتصادی خود از سوی مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر اهواز هستند.”

تجمع اعتراضی معلمان مدارس خارج از کشور 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از معلمان شاغل در مدارس ایرانی خارج از کشور در اعتراض به عدم تحقق وعده های مسئولان وزارت آموزش و پرورش در مقابل این وزارتخانه در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان که از سوی وزارت آموزش و پرورش بعنوان معلمان اعزامی در مدارس ایرانی خارج از کشور شاغل هستند نسبت به واریز نشدن بخشی از حقوق آنها که باید بصورت ارز به آنها پرداخت می شد و تا به این لحظه پرداخت نشده معترض هستند.

 بنا بر اعلام این معلمان: “این حقوق باید بصورت ارز به ما پرداخت می شد اما سالها گذشته و هنوز پرداختی صورت نگرفته و ما شکوائیه ای را در همین مورد تنظیم و به قوه قضائیه دادیم. اما حکمی که در دادگاه صادر شده تبعیض آمیز هست. بعنوان مثال کسانی که حقوقشان به یورو پرداخت می شده شامل این حقوق نمی شوند و دوماً در ذکر شده که مبلغ با دلار ۴۶۵۰تومان به ما پرداخت شود”.

برچسب هامطالبات مزدیفرهنگیان ایرانفعال صنفی فرهنگیانمعوقات مزدی کارگران در ایرانکارگران شهرداری در ایرانکارگران شهرداری کوت عبدالهمعوقات مزدی کارگرمدارس ایرانیشرکت مخابرات ایرانفرهنگیان در ایرانکارگران شهرداری اهوازامنیت شغلیحقوق معوقه کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمدارس خارج از کشورمعوقات مزدی فرهنگیانتجمعات اعتراضیامنیت شغلی در ایرانمعلمان ایرانحقوق و معوقات مزدیمطالبات مزدی شهروندان ایرانامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی معلمان ایرانمخابرات ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب فرهنگیانفرهنگیانمعوقات مزدی فرهنگیان ایرانمطالبات مزدی کارگرانمطالبات کارگران شهرداریمعوقات مزدی کارکنان مخابراتمعوقات مزدیتجمعات اعتراضی کارگرانمعلمان ایران فعالفعال صنفی فرهنگیان ایرانساختمان مخابرات ایرانمطالبات کارگران ایرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی کارگران شهرداری در ایرانمعلمان در ایرانسرکوب فرهنگیان در ایرانسرکوب فرهنگیان ایرانسرکوب فعالان صنفی فرهنگیان ایرانمعوقات مزدی در ایرانتجمعات اعتراضی آبان ماهامنیت شغلی در ایران برای کارگرامنیت شغلی کارگران شهرداریکارگران شهرداریتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتحصن اعتراضی فرهنگیان ایرانفعالان صنفی فرهنگیان ایرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی شهروندانامنیت شغلی کارگران در شهرداریمطالبات مزدی کارگریفرهنگیتحصن فرهنگیان ایرانمطالبات کارگران در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمطالبات مزدی کارگران شهرداریامنیت شغلی کارمندان در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.