•                  
شنبه , ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
شنبه, جولای 2

برگزاری دستکم ۱۷ تجمع اعتراضی

0
661

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از بازنشستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در شهرها و استانهای « خرم آباد، خوزستان، یزد، تهران، مشهد، ایلام، کرج، اراک، تبریز، خراسان شمالی، گیلان »، کارگران واحد خدمات کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، کارگران واحد پاکبانی شهرداری استان ایلام، کارکنان پیمانی شاغل در اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری اصفهان، پذیرفته شده آزمون ورودی در آموزش و پرورش، فرهنگیان خرید خدمت سال ۱۳۹۳، جمعی از کسبه استان چهارمحال و بختیاری، با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض گسترده حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان پذیرفته شده در آزمون ورودی آموزش و پرورش بعنوان معلم، در اعتراض به عدم به کارگیری آنها در این وزارت خانه و مدارس در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یک منبع مطلع به حقوق بشر در ایران گفت: “ما از جمله قبول شدگان آزمون ماده ۲۸ فراگیر آموزش و پرورش هستیم که به بهانه اینکه ظرفیت پذیرش تکمیل شده علیرغم قبولی در آزمون از به کارگیری ما در آموزش و پرورش بعنوان معلم جلوگیری شده است. “

این شهروند معترض در ادامه افزود: “از سوی دیگر ما شاهد هستیم بسیاری از بازنشستگان آموزش و پرورش با طرح دعوت به خدمت در این وزارت خانه شاغل هستند که این کار صد در صد غیرقانونی است چرا که وقتی ما بعنوان نیروی جوان و پذیرفته شده هستیم باید از ما استفاده شود.”

این منبع مطلع در خاتمه افزود: “خواسته ما فقط اجرای اصل ۲۴ قانون اساسی است.”

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی در ۱۱ شهر کشور 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی ساکن تهران، تبریز، اراک، خرم آباد، ایلام، مشهد، اصفهان، بجنورد، یزد، اصفهان، رشت و اهواز، در اعتراض به بی توجهی مسئولان به مطالبات صنفی آنها در مقابل ساختمان مجلس تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض با برگزاری این تجمعات اعتراضی هماهنگ در اعتراض به عدم تطابق حداقل مستمری با ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، اجرای متناسب سازی به شکل ناهماهنگ با صندوق های کشوری و لشگری، بی‌توجهی دولت به پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی، تطابق نداشتن مبالغ متناسب سازی و نحوه محاسبه مستمری میان بازنشستگان همکار تامین اجتماعی و غیر همکار، اجرا نشدن متناسب سازی برای بازنشستگان سال ۱۳۹۹، عدم مشارکت برابر ذی نفعان در ساختار مدیریتی تامین اجتماعی، محقق نشدن واگذاری سهام شستا به بازنشستگان، پرداخت مزایای دوران اشتغال به بازنشستگان مناطق جنگی و عملیاتی، نبود سطح بندی در خدمات درمانی و باز شدن پای بیمه تکمیلی به درمان تامین اجتماعی و افزایش نیافتن مستمری در چند نوبت از سال برای پوشش تورم تجمع کردند.

در تهران بازنشستگان مقابل مجلس شورای اسلامی و در شهرهای دیگر مقابل ادارات تامین اجتماعی جمع شدند و به طرح خواسته‌های خود پرداختند. در تجمعات امروز، بازنشستگان «مشاغل سخت و زیان آور» هم حاضر بودند و خواستار ایجاد تناسب در پرداخت مبالغ متناسب سازی میان خود و بازنشستگانی شدند که بر اساس ۳۰ سال، ۳۵ سال و بیشتر سابقه بیمه پردازی داشته‌اند. معترضان در تجمع صنفی امروز خود مقابل مجلس، با ۲ نماینده مجلس ملاقات داشتند و از آنها خواستند که پیگیری خواسته‌هایشان را سرعت ببخشند.

با توجه به مشکلات اقتصادی روز افزودن در کشور و افزایش لحظه ای قیمت کالا و خدمات برخورداری افراد از حق تامین اجتماعی متناسب با اوضاع اقتصادی کشور لازم است.

تجمع اعتراضی کسبه استان چهارمحال و بختیاری 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کسبه استان چهارمحال و بختیاری در اعتراض به برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در این استان که منجر به کسادی بیش از پیش بازار کسب و کار و از سوی دیگر افزایش شیوع ویروس کرونا در این شهروندان می شود در مقابل درب ورودی استانداری چهارمحال و بختیاری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در تشریح علت برگزاری این تجمع اعتراضی گفتند: “در روزهایی که شیوع کرونا باعث شد کسب و کار ما به شدت با رکود مواجه شود و مشکلات اقتصادی ما بیش از گذشته بشود مسئولان استانی اقدام به برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا می کنند که این کار باعث می شود بسیاری از شهروندان برای تهیه مایحتاج خود به نمایشگاه مراجعه کنند و ما در این میان به شدت متضرر می شویم. همچنین برگزاری این نمایشگاه باعث شیوع بیش از پیش این ویروس می شود.”

این شهروندان در ادامه افزودند: “از مسئولان استانداری می خواهیم در تصمیم خود برای برگزاری این نمایشگاه تجدیدنظر و آن را لغو کنند.”

تجمع اعتراضی فرهنگیان خرید خدمت 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، فرهنگیان خرید خدمت سال ۱۳۹۳ که در حدود ۱۳ هزار معلم هستند در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت شغلی خود در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در تشریح علت برگزاری تجمع اعتراضی خود گفتند: “همکارانشان در برخی استانها تنها ماهی ۳۰۰ هزار حقوق دریافت می‌کنند و یک بیمه ۱۰ روزه دارند؛ درحالی که ساعت کار آن‌ها با معلمان رسمی تفاوتی ندارد.”

معلمان حاضر در این تجمع افزودند: “شورای عالی انقلاب فرهنگی می گوید که برای روشن شدن وضعیت استخدامی معلمان خرید خدمات باید، آزمون استخدامی ماده ۲۸ برگزار شود. در همین حال، شورا اعلام کرده است که استخدام معلمان تنها باید از طریق «دانشگاه فرهنگیان» انجام شود. این در حالی است که سال ۹۳ که وارد سیستم آموزشی شدیم این دانشگاه وجود نداشت.”

معترضان با بیان اینکه اگر هدف از ورود به دانشگاه تربیت معلم است، معلمان خرید خدمات سال‌ها در سیستم آموزشی کشور کار کرده‌اند و صاحب تجربه شده‌اند، افزودند: “با توجه به اینکه ساعت کار معلمان خرید خدمات، برخلاف آموزش یاران نهضت سوادآموزی و معلمان پیش دبستانی، کامل است و تفاوتی با معلمان رسمی ندارد، انتظار داریم که شورای عالی انقلاب فرهنگی ما را مستثنی کند.”

آن‌ها افزودند: “اما اگر قرار بر شرکت در این آزمون باشد، باید شرایط حضورمان در دانشگاه فرهنگیان مهیا شود. در نتیجه مخالف حضور در دانشگاه فرهنگیان و شرکت آزمون نیستیم؛ اما انتظار داریم که نمایندگان مجلس به طرحی که به آن‌ها ارائه کرده‌ایم بپردازند و آن را تصویب کنند. بر اساس این طرح بودجه مشخصی برای استخدام معلمان خرید خدمات تعریف می‌شود. همین حالا هم بودجه ۹۴۰ میلیارد تومانی برای معلمان خرید خدمات در نظر گرفته شده است، که می‌توان آن را صرف استخدام ما کرد.”

خواسته دیگر معلمان خرید خدمات یکسان شدن قراردادهای آن‌هاست. به گفته معترضان در هر استان یک مدل قرارداد وجود دارد که این جفا به آنها محسوب می‌شود. آنها تاکید دارند که آنچه برایشان مهم است تبدیل قطعی وضعیت استخدامی است تا از این طریق از دایره کارکنان ارزان قیمت نظام آموزشی خارج شوند و وضعیت معیشتی اسفناک شان بهبود یابد.

تجمع اعتراضی کارمندان پیمانی شهرداری اصفهان

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان پیمانی شاغل در اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری اصفهان در اعتراض به تداوم مشکلات صنفی در مقابل این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض به تغییر بی ضابطه پیمانکار تامین نیروی انسانی این شرکت تجمع اعتراضی مذکور را برگزار کردند.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری ایلام 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران واحد پاکبانی شهرداری استان ایلام در اعتراض به بی توجهی مسئولان این شهرداری و پرداخت نشدن مطالبات و معوقات مزدی آنها در مقابل ساختمان دادگستری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران در تشریح علت اعتراض خود اعلام کردند که مسئولان شهرداری ایلام ادعا می کنند حساب های بانکی این شهرداری مسدود شده و با برگزاری این تجمع اعتراضی خواستار رسیدگی به مشکلات شان هستند.

لازم به ذکر است، حساب های مالی شهرداری شهرستان ایلام به دلیل داشتن شاکی خصوصی از ۳ ماه پیش مسدود شده و حقوق کارگران شهرداری پرداخت نشده است.

تجمع اعتراضی کارگران خدمات نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران واحد خدمات کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در محوطه این مجتمع تولیدی صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران با برگزاری تجمع اعتراضی در محوطه این کارخانه نسبت به آنچه که تقسیم واحد خدمات این مجتمع تولیدی صنعتی به بخشهای دیگر این کارخانه معترض هستند و خواستار ادامه فعالیت خود به صورت قبل هستند.

برچسب هافرهنگیان بازنشستهفرهنگیان بازنشسته در ایرانفرهنگیان شاغل و بازنشستهمجتمع کشت و صنعت نیشکرمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمزارع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمعلممعلم آموزش و پرورش در ایرانمعلم بازنشستهمعلم زندانیمعلم سرکوب آزادی بیان در ایرانمعلمانمعلمان نهضت سوادآموزیمعلمان ایرانمعلمان ایران فعالمعلمان بازنشستهمعلمان بازنشسته در ایرانمعلمان در ایرانمعوقات بازنشستگینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در ایران 4نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانوکیل کارگران تامین اجتماعیواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکانون صنفی معلمان ایرانکانون صنفی معلمان استان تهرانکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران واحد خدمات هفت تپهکارگران کارخانه نیشکرکارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران پاکبانیکارگران پاکبانی در ایرانکارگران پاکبانی شهرداریکارگران پاکبانی شهرداری در ایرانکارگران پاکبانی شهرداری در تبریزکارگران بازنشستهکارگران بازنشسته فولادکارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیرازکارگران بازنشسته تامین اجتماعی در ایرانکارگران بازنشسته در ایرانکارگران بازنشسته ذوب آهنکارگران در ایرانکارخانه نیشکرکارخانه نیشکر هفتکارخانه نیشکر هفت تپهکارخانه نیشکر هفت تپه شوشکارخانه نیشکر خوزستانکارخانه نیشکر در هفت تپهکارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکرکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکر در هفت تپهکشت و صنعت نیشکر شوشترکشت و صنعت هفت تپهپرونده بازنشستگیآموزش و پرورشآموزش و پرورش ایرانآموزش و پرورش استان تهرانآموزش و پرورش در ایراناداره تامین اجتماعیاستان البرزاستان ابلاماستان اصفهاناستان تهراناصفهانبیمه و بازنشستگی در ایرانبیمه تامین اجتماعیبارنشستگیبازنشستهبازنشسته گان تامین اجتماعی در ایرانبازنشسته شرکت واحدبازنشستگیبازنشستگی در ایرانبازنشستگان کشوریبازنشستگان تامین اجتماعیبازنشستگان تامین اجتماعی لرستانبازنشستگان تامین اجتماعی مشهدبازنشستگان تامین اجتماعی کرمانشاهبازنشستگان تامین اجتماعی کرجبازنشستگان تامین اجتماعی اهوازبازنشستگان تامین اجتماعی ایلامبازنشستگان تامین اجتماعی ارومیهبازنشستگان تامین اجتماعی اراکبازنشستگان تامین اجتماعی اصفهانبازنشستگان تامین اجتماعی بجنوردبازنشستگان تامین اجتماعی تهرانبازنشستگان تامین اجتماعی خوزستانبازنشستگان تامین اجتماعی در خراسان شمالیبازنشستگان تامین اجتماعی رشتبررسی پرونده بازنشستگیتامین اجتماعیتامین اجتماعی کودکان در ایرانتامین اجتماعی کارگران در ایرانتامین اجتماعی در ایرانتامین اجتماعی شهروندانتجمعات کشت و صنعت نیشکر شوشترتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بازنشستگیحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسازمان بازنشستگی کشوریسازمان تامین اجتماعیسازمان تامین اجتماعی استان تهرانسرکوب تجمعات اعتراضیشهردار اصفهانشهرداری ایلامشهرداری اصفهانشورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعیشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهصندوق بازنشستگی کشوریصندوق بازنشستگی صنعت نفت

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: