•                    
  •                  
شنبه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۱
یکشنبه, ژانویه 29

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
304

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از پرسنل شاغل در بیمارستان امام خمینی کرج، جوانان جویای کار اهل روستای شهرویی، جمعی از شهروندان ساکن روستای نظرآباد از توابع شهرستان راسک، کارمندان بخش خصوصی شاغل در واحدهای دفتری و فنی شرکت مخابرات استان آذربایجان شرقی و کارگران واحد پاکبانی شهرداری امیدیه اهواز، در اعتراض به بی توجهی مسئولان و مدیران به مطالبات صنفی و اقتصادی این شهروندان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارمندان بخش خصوصی شاغل در واحدهای دفتری و فنی شرکت مخابرات استان آذربایجان شرقی در اعتراض به محرومیت از حق امنیت شغلی و مشکلات پیش آمده با پبمانکار نیروی انسانی در مقابل ساختمان اداره کل مخابرات این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “۱۰۶ نفر از پرسنل شاغل در مخابرات استان آذربایجان شرقی از زمانی که قرارداد 1 ساله کاری آنها با پیمانکار نیروی انسانی این شرکت به اتمام رسیده این پیمانکار به دلایلی نامشخص از تمدید مجدد قرار داد کاری آنها جلوگیری می کند و این شهروندان در خطر از دست دادن شغل خود هستند.”

تجمع اعتراضی اهالی روستای نظرآباد 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کمپین فعالیت بلوچ، امروز چهارشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان ساکن روستای نظرآباد از توابع شهرستان راسک در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان با برگزار تجمع اعتراضی در مقابل فرمانداری شهرستان راسک اعتراض خود را نسبت به بی اهمیت قلمداد داد کردن نیروی انتظامی به کشته شدن خدیجه دهانی، زن ساکن این روستا که در تاریخ۲۲ آذر ماه سال جاری در پی تصادف با خودروی نیروی انتظامی مربوط به هنگ مرزی شهرستان راسک جانش را از دست داد عنوان کردند.

 اهالی روستای نظرآباد خواستار بررسی دقیق علت این تصادف منجر مرگ و تشکیل و ارجاع پرونده قضائی برای راننده خودروی انتامی که با رانندگی بی ضابطه اش منجر به مرگ آن زن شد هستند.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۲۲ آذرماه ۱۳۹۹، خانواده دهانی پس از شرکت در یک مراسم عروسی در روستای میردوک در حال بازگشت به منزل خود بودند که در مسیر راه با نیروهای هنگ مرزی و اطلاعات لباس شخصی که چندین خودروی سوخت بر را توقیف کرده روبرو می شوند.

یکی از خودروهای توقیف شده دچار نقص فنی بوده که ماموران امنیتی در آن محل حضور داشته و با مشاهده خودروی دهانی توسط آنها، ماموران هنگ مرزی به سمت آنها تیراندازی کردند.

با پیاده شدن سرنشینان خودروی دهانی، ماموران هنگ مرزی با خودرو به سمت آنها حرکت کرده که “خدیجه دهانی” توسط ماموران هنگ مرزی و مقابل چشمان فرزندانش زیر گرفته شده و جان خود را از دست داده است.

مردم روستای نظرآباد با حضور مقابل فرمانداری راسک خواستار دستگیری و محاکمه ماموران هنگ مرزی شدند.

لازم به ذکر است، اقدامات فراقانونی، تیراندازی بی ضابطه ماموران امنیتی و عدم دادرسی و پیگیری پرونده های آنها باعث شده تا این رفتارهای ماموران با شهروندان بلوچ نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته باشد.

تجمع اعتراضی اهالی روستای شهرویی

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از جوانان جویای کار اهل روستای شهرویی در مقابل درب فرمانداری شهرستان بهبهان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به بکارگیری نیروی کار غیربومی در پالایشگاه بید بلند دو شهرستان بهبهان اعتراض کرده و خواستار اشتغال به کار در این مجتمع تولیدی صنعتی نفت و گاز شدند.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “مسئولان پالایشگاه بند بلند به جای استخدام نیروهای بومی و منطقه ای از افراد غیر بومی استفاده می کند و این در حالی است که در همین منطقه بسیاری از افراد فاقد شغل هستند و نیازمند کار در این واحد صنعتی.”

لازم به ذکر است، روستای شهرویی در توابع بخش مرکزی شهرستان بهبهان در استان خوزستان ایران واقع شده است. مردم این روستا از طایفه‌ شهرویی و از قوم لُر و بختیاری هستند و به کار کشاورزی اشتغال دارند.

تجمع اعتراضی کادر درمانی بیمارستان خمینی 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرسنل شاغل در بیمارستان امام خمینی کرج در اعتراض به بی تفاوتی مسئولان وزارت بهداشت و پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها در محوطه این مرکز درمانی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با تجمع در محوطه این مرکز درمانی در سردادن شعار « تا که حقوق نگیریم اروم نمی نشینیم » خواستار پرداخت معوقات مزدی آنها که از ۴ سال گذشته تا به امروز به آنها پرداخت نشده هستند.

این فعالان عرصه بهداشت و درمان پیش از این هم به دفعات تجمعات اعتراضی را برای وصل مطالبات اقتصادی خود برگزار کرده بودند.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری امیدیه 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۹، کارگران واحد فضای سبز و پاکبانی شهرداری امیدیه در اعتراض به پرداخت نشدن ۸ ماه حقوق ماهیانه و همچنین سایر معوقات مزدی از قبیل عیدی و سنوات خدمت آنها در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

یکی از این کارگران معترض در گفتگو با حقوق بشر در ایران گفت: “از فروردین ماه ۱۳۹۹ تا به امروز چهارشنبه ۲۶ آذر ماه من و همه همکاران ما فقط ۱ ماه حقوق کامل دریافت کردیم و باقی ۸ ماه حقوق و حق بیمه و همچنین عیدی و سنوات خدمت سالیانه ما پرداخت نشده است. البته سنوات باید در فروردین ماه ۱۳۹۹ پرداخت می شد اما یک ریال هم به ما پرداخت نکردند.”

این کارگران معترض در ادامه افزودند: “ما فقط حقوق مان را می خواهیم نه چیزی دیگری . مسئولان شهرداری فقط حرف می زنند و وعده می دهند اما به هیچ یک از حرفهای خود عمل نمی کنند. خانواده ما چه گناهی کردند که ما باید با هزاران بدبختی و فلاکت بتوانیم ۱ کیلو مرغ یا یک کیسه برنج برای شان بخریم. بچه من و همکاران من مریض میشه پول نداریم که به به دکرت مراجعه کنیم. سوال ما این است اگر شخص فرماندار ۸ ماه حقوق دریافت کند بعنوان غذا و خرجی روزمره زندگی اش چه کار می کند؟”

حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۹، با انتشار گزارشی، محرومیت کارگردان شهرداری امیدیه از حق پرداخت حقوق ماهیانه و عدم پرداخت مطالبات اقتصادی آنها را اطلاع رسانی کرده بود. 

برچسب هاسرکوب کارگران ایرانمطالبات مزدی شهروندان ایرانامنیت شغلی کارگرانمطالبات کارمندانحق امنیت شغلیروستای نظرآباد راسککارگراننقض حقوق بشر در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانقرارداد کاریمعوقات مزدی در ایرانمطالبات مزدی کارگرانقرارداد کاری موقتمعوقات مزدی شهروندانحق امنیت اجتماعیتصادف رانندگیکارگرنقض حقوق بشرمطالبات معوقهبیمارستان امام خمینی کرجمطالبه گریمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران شهرداریمعوقات مزدی کارگرحق امنیت شغلی کارگرانمخابرات استان آذربایجان غربیمخابرات ایرانفعال کارگریکارگران ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعوقات مزدی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی معلمان ایرانحق امنیت در کارنیرو کار موقتحقوق بشرمخابراتمطالبات مزدیسرکوب تجمعات اعتراضیشهرستان راسکمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندی در ایرانمخابرات راه دورتجمعات اعتراضی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارکنان مخابراتروستای شهروییکارگران شهرداری امیدیه اهوازمطالبات کارگریمخابرات روستائیسرکوب کارگرانحقوق بشر درایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانکارگران شهرداری در ایرانمطالبات شهروندی کارگران در ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگرمعوقات مزدی کارگران شهرداری امیدیهروستای شهرویی در شهرستان بهبهانتجمعات اعتراضیمعوقات مزدیامنیت شغلی در ایرانبیمارستان امام خمینیامنیت شغلیکارگران ایرانیمعوقات مزدی کارگران ایرانکارمندان بخش خصوصیامنیت شغلی کارمندان در ایرانروستای شهروئیحقوق بشر در ایرانکارگران شهرداریتجمعات کارگریتجمعات اعتراضی کارگرانمطالبات شهروندیبخش اعصاب و روان بیمارستان امام خمینینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیمعوقات مزدی کارگران شهرداریکارمندان بخش خصوصی مخابراتکارگران شهرداری امیدیه در اهوازروستای نظرآبادکارگران در ایرانمطالبات مزدی کارگریتجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب کارگران در ایرانبیمارستان امام خمینی اهوازمعوقات مزدی فرهنگیان ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.