•                  
یک شنبه , ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
یکشنبه, سپتامبر 19

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
262

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از کارگران واحد پاکبانی شهرداری بندرعباس، فرهنگیان خرید خدمات آموزشی، شاغل در واحدهای آموزشی استان یزد، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه یاسوج، اعضای بنیاد شهید استان یزد، رانندگان اتوبوسرانی شرکت واحد در شهرستان ارومیه، دستفروشان شهرستان سنندج، کارگران شهرداری صیدون از توابع شهرستان باغملک، کارگران کارخانه ایران خودرو در خراسان رضوی، جمعی از کارمندان شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان، با برگزاری تجمعات اعتراضی گسترده نسبت به نقض حقوق شهروندیشان در رسته های مختلف اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر خوزستان، امروز شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارمندان شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان در اعتراض به بی توجهی مسئولان و پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها در مقابل ساختمان این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض که با هدف دستیابی به مطالبات صنفی و اقتصادی خود این تجمع اعتراضی را برگزار کردند با تجمع در مقابل درب ورودی شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان نسبت به محرومیت از حق امنیت شغلی و همچنین عدم پرداخت حقوق و مطالبات معوقه آنها اعتراض کردند.

تجمع اعتراضی کارگران ایران خودرو مشهد 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز پنجشنبه ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۹، کارگران کارخانه ایران خودرو در خراسان رضوی در اعتراض به افزایش ساعات کاری و غیرمنصفانه بودن روند کاری آنها ضمن توقف انجام کار تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض در تشریح علت برگزاری اعتراض صنفی خود گفتند: “با توجه به ثمر بخش نبودن مذاکرات با مسئولان کارخانه و افزایش ساعات هر شیفت کاری و خستگی مفرط ناشی از کار زیاد در این کارخانه اعتراض کردند.”

 کارگران ایران خودرو مشهد در ادامه افزودند: “کارفرما برای بالا بردن تولید محصولات کارخانه برای کارگرانی که در مشاغل سخت و زیان‌آور هستند هر سه نوبت کاری؛ دو ساعت اضافه‌کاری تعریف کرده است.”

به گفته کارگران معترض: “این شرکت خودرو ساز ایرانی؛ شاغلان در مشاغل سخت و زیان‌آور به جای ۴۴ ساعت کار هفتگی باید ۳۶ ساعت کار کنند این در حالیست که ما کارگران سالن مونتاژ به جای ۶ ساعت کار روزانه ۸ ساعت کار می‌کنیم.”

آن‌ها بیان اینکه قانون‌گذار برای مشاغل سخت و زیان‌آور استثنائات و معافیت‌هایی در نظر گرفته است و کارفرما نیز نمی‌تواند آن‌ها را مجبور به اضافه کاری کند، در ادامه گفتند: “همچنین ما کارگران مشاغل سخت و زیان‌آور به جای ۳۰ روز مرخصی، ۳۵ روز مرخصی داریم.”

کارگران این شرکت خودروسازی، با بیان اینکه در ماه‌ها گذشته این شرکت برای افزایش تولید به کارگران فشار مضاعف وارد کرده است، در ادامه افزودند: “کار ممتد می‌تواند خطرات وقوع حوادث کار را در کارگاه‌ها افزایش دهد و توجه کارگران به مسائل بهداشتی کارگاه را کم کند.”

کارگران این شرکت خودروساز گفتند: “حداقل انتظار این بود که در پی شیوع کرونا، کارفرما از زمان ساعاتِ کاری کارگاه‌ها بکاهد. مدیران و سرپرستان داخلی نیز بدون الزامات قانونی حاضر به انجام چنین کاری نیستند.”

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری صیدون 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۹، کارگران شهرداری صیدون از توابع شهرستان باغملک در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و سایر مطالبات مزدی در محوطه این شهرداری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این کارگران معترض در تشریح اوضاع خود گفتند: “از ابتدای سال جاری تاکنون ۸ ماه حقوق معوقه طلبکاریم و ۱ سال نیز بیمه برای ما پرداخت نشد اما شهردار و اعضای شورای شهر به مشکلات ما رسیدگی نمی کنند و هیچکدام از وعده‌هایی که برای پرداخت مطالبات معوقه داده‌اند تا کنون محقق نشد و مشخص نیست شهرداری چه زمانی قرار است مطالبات ما را پرداخت کند.”

طبق اظهارات این کارگر معترض: “مسئولان استانی در تجمعات قبلی کارگران که دو هفته گذشته انجام شد، وعده پرداخت حداقل سه ماه از مطالبات کارگران را داده بودند که عملی نشد.”

به گفته وی: “هم‌اکنون که حدود ۱۵ روز از وعده مسئولان استانی برای پرداخت حداقل بخش از مطالبات می‌گذرد، اقدامی صورت نگرفته و کارگران همچنان منتظر تحقق آن هستند.”

 کارگران شهرداری صیدون در ادامه افزودند: “شهردار قول داده بود که مشکلات ما را پیگیری و حل می کند اما هنوز بر طرف نشده و ما برای سومین بار به اینجا آمده ایم.”

تجمع اعتراضی دستفروشان سنندج 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، امروز شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۹، دستفروشان شهرستان سنندج در اعتراض به ممانعت از کار آنها در عدم اجازه فعالیت و اشتغال به آنها در مقابل ساختمان شورای شهر این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض خواستار تجدیدنظر در تصمیمات شتاب زده و غیراصولی مسئولان سنندج برای ممانعت از فعالیت آنان شدند و تصریح کردند: “انتظار داریم مسئولان وضعیت معیشتی زندگی ما را در این شرایط بد اقتصادی در نظر بگیرند.”

همچنین برخی از این شهروندان اعلام می‌کردند که مدارک لیسانس و حتی فوق‌لیسانس دارند و از بیکاری و ناچاری به این کار روی آورده‌اند. آنان می‌گفتند با شیوع ویروس کرونا بازارمان کساد شده و بد نیست که مسئولان نگاهی به وضعیت زندگی و نیازهای خانواده‌های ما هم داشته باشند.

تجمع اعتراضی رانندگان شرکت واحد شهرستان ارومیه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از رانندگان اتوبوسرانی شرکت واحد در شهرستان ارومیه ضمن توقف انجام کار خواستار توجه به رسیدگی به مطالبات صنفی و اقتصادی خود شدند.

براساس اعلام رئیس سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری ارومیه: “صبح امروز تعدادی از رانندگان اتوبوس درون شهری ارومیه بدون هیچ درخواست دقیقی دست از کار کشیدند.”

این مقام مسئول در امر حمل و نقل درون شهری ارومیه افزود: “با وجود پیگیری‌ها تاکنون هیچ فرد یا نماینده ای از رانندگان دلیل و هدف خود را به سازمان جهت رسیدگی اعلام نکرده است.”

تجمع اعتراضی اعضای بنیاد شهید یزد

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از اعضای بنیاد شهید استن یزد در اعتراض به بی توجهی و سوء مدیریت در این ارگان حکومتی و افزایش مشکلات مالی این شهروندان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به عدم توجه به درخواستها و مطالباتشان معترض هستند.

تجمع اعتراضی دانشجویان علوم پزشکی یاسوج 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از دانشجو، امروز شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه یاسوج در اعتراض به مشکات آموزش در محوطه این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این دانشجویان معترض با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به بی کیفیت بودن نحوه تدریس اساتید این دانشگاه اعتراض کردند. آنها همچنین نسبت به رفتارهای دیکتاتور مآبانه رئیس این دانشگاه معترض هستند.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج همچنین به نامتناسب بودن امتحانات اخذ شده از آنها با سطح کیفی آموزش مجازی که منجر به پائین آمدن تمرکز دانشجویان بر روی موضوعات تدریس ها شده معترض هستند و گفتند این مساله باعث شده دانشجوی این دانشگاه تنها به مقابله با تصمیمات تعجب‌برانگیز مسئولین امر بپردازد.

این دانشجویان معترض در پایان این تجمع اعتراضی بیانیه ای را قرائت کردند که در ادامه می آید: 

“آفرینتان باد که اینگونه ایستاده‌اید در مقابل بی عدالتی‌ها تبعیض‌ها و لجبازی‌های دانشکده‌ای که به نظر می‌رسد امنیت روانی و جانی دانشجویانش هیچ ارزشی برایش ندارد و تنها در پی نشان دادن اقتدار پوشالی خود است.
اقتداری که نه از سر اخذ تصمیمات شفاف و در جهت حفظ امنیت آموزشی و روانی دانشجویان و نیز تحکیم پایه‌های علمی دانشکده و تربیت و آموزش دانشجویانی متخصص و مؤثر برای فردای جامعه سلامت، که تنها حاصل لجبازی‌ها و مقابله‌های بی اساس با دانشجویان بر سر ابتدایی‌ترین و بدیهی‌ترین موضوعات و حقوق دانشجویی است.
دانشجویی که در این کارزار ناجوانمردانه امروز به جای آنکه تمرکز خود را معطوف به دانش اندوزی و کسب علم نماید درگیر و بازیچه تصمیمات نابخردانه و غیر منطقی دانشکده خود شده است. تصمیماتی آنی که به ندرت پاسخگوی نیازهای علمی و روانی دانشجویان این دانشکده بوده است. در این کارزار دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج این روزها حال خوشی ندارد. کیفیت نامناسب تدریس‌های آموزشی همچون آموزش مجازی از یک سو و تصمیمات غیر منتظره رئیس محترم دانشکده از سوی دیگر به همراه امتحاناتی نا متناسب با سطح آموزش مجازی تمرکز دانشجویان را به پایین‌ترین حد ممکن تنزیل داده است و سبب گردیده است دانشجوی این دانشگاه تنها به مقابله با تصمیمات تعجب‌برانگیز مسئولین امر بپردازد.
تصمیمات دانشکده پزشکی در چند ماه گذشته آنقدر دو پهلو، ضد دانشجو و بدون رضایت وارثین بر حق دانشگاه بوده است که امروز صدای رسای دانشجوی این دانشگاه در اعتراض به آن گویای عملکرد ضعیف ریاست محترم در امر مدیریت دانشکده است.”

تجمع اعتراضی معلمان خرید خدمات آموزشی استان یزد

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از فرهنگیان خرید خدمات آموزشی، شاغل در واحدهای آموزشی استان یزد در اعتراض به تداوم مشکلات صنفی آنها و محرومیت آنها از حق امنیت شغلی در مقابل ساختمان استانداری یزد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با تجمع در مقابل ساختمان استانداری یزد نسبت به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و از سوی دیگر سکوت مجلس و کمیسیون آموزش و عدم اجرای شیوه نامه‌ وزارتی معترض هستند.

لازم به ذکر است که چند وقت پیش نیز این معلمان با اجتماع مقابل استانداری، مشکلات خود را بیان کرده و قول حل این مشکلات را گرفته بودند که ظاهراً به این وعده‌ها عمل نشده است.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری بندرعباس

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران واحد پاکبانی شهرداری بندرعباس در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه آنها در مقابل ساختمان این شهرداری موسوم به پارک جنگلی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس این گزارش، کارگران معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی نسبت به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق و حق بیمه آنها از سوی پیمانکار شهرداری بندرعباس اعتراض کرده و خواستار پیگیری از طرف مسئولان این شهرداری هستند.

 

برچسب هاحقوق بشرتجمعات اعتراضیحقوق بشر در ایرانکارگران در ایرانکارگرانخوزستاناستان خوزستانکارگریزدحقوق شهروندیمعوقات مزدیدانشگاه علوم پزشکیمعلمان در ایرانکارگران شهردارینقض حقوق شهروندیشرکت آب و فاضلاب خوزستانفعال فرهنگینقض حقوق شهروندی در ایرانمشهدحقوق و دستمزدکانون صنفی معلمانمعلمان دربندحقوق اقتصادی و اجتماعیشرکت آب و فاضلابحقوق شهروندی در ایراندستفروشتجمعات اعتراضی در ایرانکارگران ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیدانشگاه علوم پزشکی یاسوجتجمعات اعتراضی کارگرانسرکوب فرهنگیان در ایرانسرکوب معلمان در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانفرهنگیفرهنگیان ایرانفرهنگیان در ایرانمعلمان ایرانمعلمان ایران فعالشرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستانسرکوب فرهنگیان ایرانحقوق شهروندی درایرانحقوق شهروندی معلمان در ایرانتجمع اعتراضی معلمانحقوق بشر در جمهوری اسلامیتحصن اعتراضی فرهنگیان ایرانتجمع اعتراضی معلمان ایرانفعال صنفی فرهنگیانسرکوب معلمان ایراندستفروشیایران خودروحقوق اقتصادیکارگر شهرداریفرهنگیانمعلمانمطالبه گریفرهنگی معلممعوقات مزدی کارگران در ایرانحقوق و معوقات مزدیمعوقات مزدی فرهنگیان ایرانحقوق اقتصادی شهروندان در ایرانرانندگان اتوبوس در ایرانرانندگان اتوبوساستانداری یزداستاندار یزدکارگران شهرداری در ایرانمعلمان خرید خدمتحقوق معوقهدانشجو در ایرانحقوق معوقه کارگران در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضی در ایراننقض حقوق دانشجویان در ایرانتجمع اعتراضی دانشجویاناضافه کاریمعوقات مزدی کارگرانسرکوب شهروندان مطالبه گرحق بیمه کارگراناستان خوزستان در ایراناستان خوزستان سیلمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریکارگرشهرداریمطالبه گری شهرونداندستفروشان آبادانشرکت آبفا خوزستانشرکت آب و فاضلاب روستائی خوزستانکارگران مطالبه گرمطالبه گری در ایرانشهرستان بهبهان در خوزستانفرهنگیان خرید خدمترانندگان اتوبوس ارومیهمعلمان خریدخدمتشهرستان بندرعباسرانندگان اتوبوس شهرداری یاسوجمعوقات مزدی کارگران شهرداری امیدیهدانشجویان معترضشهرداری صیدونکارگران شهرداری صیدونحق اضافه کاریصیدونشهرستان صیدونصیدون استان خوزستانمعوقات مزدی کارگران شهرداری صیدونمعوقه مزدی کارگران شهرداری صیدونصیدون باغملکشهرستان صیدون در باغملکشهرداری صیدون در باغملکشهر صیدون در باغملککارگران شهرداری بندرعباسکارگر شهرداری بندرعباسمعوقات مزدی کارگران شهرداری بندرعباسکارگرشهرداری بندرعباستجمع اعتراضی فرهنگیان یزدفرهنگیان خرید خدمت یزدمعلمان خردی خدمت یزدفرهنگیان استان یزدمعلمان استان یزدمعلمان خرید خدمت استان یزددانشجویان علوم پزشکی یاسوجبنیاد شهید استان یزدتعاونی مسکن بنیاد شهید یزداعضای تعاونی مسکن بنیاد شهید یزدمطالبه گری شهروندان در ایرانبیمه رانندگان اتوبوس ارومیهدستفروشان سنندجتجمع اعتراضی دستفروشان سنندجشورای شهر سنندجشهر صیدونایران خودرو مشهدایران خودرو خراسان رضویکارگران ایران خودروی مشهدکارگران ایران خودرو مشهداضافه کاری کارگران ایران خودرو مشهدکارمندان آب و فاضلاب خوزستان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: