•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, اکتبر 21

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
620

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۶ دی ماه۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی، جمعی از صیادان ساکن شهرستان اروندکنار، کشاورزان استان اصفهان و جمعی از کامیون داران شهرستان سراوان، در اعتراض به موارد گسترده نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۹، جوانان جویای کار روستای شهرویی در مقابل درب اصلی پالایشگاه بید بلند دو شهرستان بهبهان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان علاوه بر خواسته بازگشت به نحوه برخورد گارد امنیتی این پالایشگاه با کودکان آنها در جریان اعتراض روزهای گذشته این شهروندان معترض هستند.

 در جریان جلسه ای که در روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه برگزار شد علیرغم اینکه این افراد نامه استخدام از فرماندار و استانداری خوزستان داشتند اما تصمیم جلسه بر عدم به کارگیری این جوانان جویای کار شد.

این شهروندان با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به بکارگیری نیروی کار غیربومی در پالایشگاه بید بلند دو شهرستان بهبهان اعتراض کرده و خواستار اشتغال به کار در این مجتمع تولیدی صنعتی نفت و گاز شدند.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “مسئولان پالایشگاه بند بلند به جای استخدام نیروهای بومی و منطقه ای از افراد غیر بومی استفاده می کند و این در حالی است که در همین منطقه بسیاری از افراد فاقد شغل هستند و نیازمند کار در این واحد صنعتی.”

تجمع اعتراضی کشاورزان اصفهان 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایمنا، امروز شنبه ۲۶ دی ماه ۱۳۹۹، کشاورزان استان اصفهان در دومین روز اعتراضات صنفی خود در اعتراض به بی توجهی مسئولان این استان به مطالبات صنفی آنها در در میدان خوراسگان این شهر این تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان معترض با برگزاری تجمع اعتراض خواهان پرداخت حق آبه کشاورزی آنها، بازگرداندن مسیر آب به رودخانه زاینده رود و توجه مسئولان استانی به مشکلاتی که آنها در زمینه خشکسالی و کم آبی با آن روبرو هستند شدند. کشاورزان تاکید کردند که اگر حقآبه اراضی پرداخت نشود محصولات کشاورزی آنها از بین میرود و دیگر قادر به کاشت و کشاورزی نخواهند بود. لازم به ذکر است، این کشاورزان به دفعات طی ماه های اخیر تجمعات اعتراضی را برای مطالبات صنفی خود برگزار کردند اما مسئولان فقط به این کشاورزان وعده دادند.

در همین زمینه حسن محسنی، رئیس هیئت مدیره صنف کشاورزان شهرستان اصفهان درباره مطالبات کشاورزان در تجمع امروز گفت: “اجرای مصوبات چندین ساله دولت‌ها در خصوص حقوق کشاورزان، عمده مطالبات این قشر است، زیرا تاکنون مصوبات ۹ ماده‌ای شورای عالی آب اجرا نشده است که از جمله آن می‌توان به ممنوعیت بارگذاری جدید بر حوضه آبریز زاینده‌رود، تعیین حقابه‌ها از سرچشمه تا پایاب، پرداخت خسارت کشاورزان و ساماندهی رودخانه اشاره کرد”.

وی در خصوص خسارت نکاشت کشاورزان نیز عنوان کرد: “طبق مصوبات ۹ ماده‌ای شورای عالی آب مقرر شد از محل برداشت حقابه کشاورزان برای صنایع و شرب در پایان سال زراعی به آنها خسارت پرداخت شود که این موضوع نیز محقق نشده است، البته دو سال پیش مبلغ جزئی از خسارت نکاشت به کشاورزان پرداخت شد”.

همچنین محمود کریمی نماینده کشاورزان شرق اصفهان و از حاضران گفت: “امروز در حضور نمایندگان مجلس احقاق حق و مطالباتمان را از دولت خواستار شدیم؛ اینکه چرا دولت مصوبات خود را اجرا نمی‌کند؟ زیرا خلاف مصوبات جلسات دهم و سیزدهم شورای عالی هم‌اکنون بر روی حوضه زاینده‌رود طرح انتقال آب بن-بروجن بارگذاری شده است”.

وی ادامه داد: “ما کشاورزان اصفهان به بی‌توجهی صدا و سیما برای انعکاس مطالباتمان نیز اعتراض داریم؛ چرا صدا و سیما برای تهیه گزارش بین مردم نمی‌آید تا صدای مطالبات بحق ما را به گوش مسئولان برساند؟ ما کشاورزان از نیروی انتظامی نیز خواهان حمایت و پیگیری هستیم”.

محمدعلی از کشاورزان حاضر در این تجمع، اظهار کرد: “تاکنون برای کشت پاییزه امسال آبی رهاسازی نشده و می‌گویند سد زاینده‌رود آب ندارد؛ صنف کشاورزان در هفته‌های گذشته از مسئولان خواستار تخصیص آب در ابتدای بهمن ماه شده بودند که هنوز کسی پاسخی نداده است و برای انجام کشت بلاتکلیف هستیم”.

تجمع اعتراضی صیادان شهرستان اروندکنار

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از صیادان ساکن شهرستان اروندکنار در آبادان واقع در استان خوزستان، در اعتراض به مشکلات صنفی و بی توجهی مسئولان به مطالبات آنها در مقابل ساختمان ساختمان بخشداری اروندکنار تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این صیادان که در زمینه صید ماهی فعالیت می کنند به به محدودیتهای اعمال شده در صید که منجر به کاهش درآمد این شهروندان شده معترض هستند و خواستار بررسی و رفع موانع صنفی آنها شدند.

یکی از صیادان معترض در تشریح علت برگزاری این تجمع اعتراضی گفت: “متاسفانه اداره شیلات اروندکنار پس از گذشت سال‌ها هنوز نتوانسته مشکلات صیادان را در زمینه مختلف برطرف کند.”

وی به چند نمونه از مشکلات صیادان اشاره کرد و گفت: “مهمترین مطالبات صیادان اروند کناری؛ برخورداری جامعه صیادی (ملوانان و خدمه شناورهای صیادی) از مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور، اختصاص منابع مالی برای پرداخت حق بیمه و صدور کارت صیادی برای ملوانان جوان بالای ۲۳ سال از جمله مطالبات صیادان اروند کناری است.”

این صیاد ادامه داد: “وضعیت منطقه از نظر کار و کسب درآمد مساعد نیست یعنی منبع درآمدی به جز صیادی وجود ندارد. مسئولان باید به این موضوع توجه داشته باشند و اجازه فعالیت به شناورهای کف‌روب را ندهند.”

تجمع اعتراضی کامیون داران سراوان

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز شنبه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از کامیون داران شهرستان سراوان واقع در استان سیستان و بلوچستان در اعتراض به قطعی و ابطال کارتهای سوخت گازوئیل آنها در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

یک منبع مطلع در این خصوص افزود: “بسیاری از کارت های سوخت ناوگان حمل و نقل درون شهری و بیرون شهری مسدود و باطل شدند.”

این منبع افزود: “مسئولین در حالی کارت های سوخت کامیون داران را باطل کرده که روزانه صدها لیتر سوخت توسط عوامل وابسته به دستگاه های دولتی به آن سوی مرز صادر می شود.”

لازم به ذکر است طی هفته گذشته، کارت های سوخت کامیون داران شهرستان قصرقند نیز باطل و کدینگ شده بود که در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

برچسب هاتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی در ایرانتجمع اعتراضیزندان اوین تجمع اعتراضیکشاورزان ورزنه اصفهانمطالبات صنفیبیدبلندشهرستان بهبهانپالایشگاه بید بلند ۲ بهبهانپالایشگاه نفت بید بلند بهبهانپالایشگاه بید بلندشرکت پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ بهبهانکشاورزان اصفهانکشاورزان استان اصفهانتجمعات اعتراضی در مدارس ایرانتجمع اعتراضی کشاورزانتجمع اعتراضی کشاورزان اصفهانتجمع اعتراضی در ایرانپالایشگاه نفت بید بلند ۲پالایشگاه نفت بید بلند۲اداره اطلاعات شهرستان بهبهانشهروندان شهرستان بهبهانبازداشت شدگان شهرستان بهبهاناداره برق شهرستان بهبهانکشاورزان ایراناروندکنارشهرستان اروندکنارشهرداری اروندکناراروندکنار استان خوزستانتجمعات شهرستان بهبهانتجمعات اعتراضی شهرستان بهبهانپلیس امنیت شهرستان بهبهاناعتراضات شهرستان بهبهانشهرستان بهبهان در خوزستاندامداران شهرستان بهبهانحقابه کشاورزان خمینپالایشگاه گاز بید بلندپالایشگاه گاز بیدبلند۲ بهبهانکارگران پالایشگاه بیدبلندحق آبه کشاورزان اصفهانحقآبه کشاورزانپالایشگاه بید بلند دو در بهبهانکارگران شهرداری اروندکنارآزمون استخدامی پالایشگاه بید بلندپالایشگاه بید بلند خلیج فارسپالایشگاه بیدبلندخلیج فارسشهرستان بهبهان در استان خوزستانحقابه کشاورزان اصفهانروستای شهروییروستای شهرویی در شهرستان بهبهانتجمعات اعتراضی کشاورزان اصفهانروستای شهروئیشهروئیشهروییاهالی روستای شهروئیاهالی روستای شهروییشهرستان اروندکنار استان خوزستاناروندکنار خوزستانجوانان روستای شهروئیجوانان روستای شهروییحقابهحقآبهمطالبات صنفی کشاورزان اصفهانروستای شهرویی در بهبهانصیادان اروندکنارکشاورزان اصفهانی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: