•                  
یک شنبه , ۰۲ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
723

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۹ دی ماه۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از فرهنگیان شاغل در مدارس استان تهران، بازنشستگان صنعت نفت جنوب، کشاورزان استان اصفهان، آبداران شاغل در اداره آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویر احمد، جمعی از سهامداران بانک مهر اقتصاد، صیادان ساکن شهرستان اروندکنار در آبادان واقع در استان خوزستان، جمعی از سهامداران بازار بورس، جمعی از اعضای تعاونی مسکن دادگستری استان کرمانشاه، جمعی از ثبت نام کنندگان مسکن مهر ساکن شهرستان خرمشهر، در اعتراض به موارد گسترده نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از فرهنگیان شاغل در مدارس استان تهران در اعتراض به محرومیت از حق امنیت شغلی و عدم برخورداری از حقوق صنفی مناسب در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این فرهنگیان معترض که بصورت نیروی پیمانی در آموزش و پرورش کار می کنند با در دست گرفتن پلاکاردهای اعتراضی نسبت به تبعیض گسترده در روند کاری آنها در آموزش و پرورش از قبیل برابر نبودن حقوق ماهیانه و سایر امکانات شغلی آنها با فرهنگیان رسمی معترض هستند.

تجمع اعتراضی کشاورزان اصفهان 

به گزارش حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹، کشاورزان استان اصفهان در ادامه اعتراضات صنفی خود این بار در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری تجمع اعتراض خواهان پرداخت حق آبه کشاورزی آنها، بازگرداندن مسیر آب به رودخانه زاینده رود و توجه مسئولان استانی به مشکلاتی که آنها در زمینه خشکسالی و کم آبی با آن روبرو هستند شدند.

کشاورزان تاکید کردند که اگر حقآبه اراضی پرداخت نشود محصولات کشاورزی آنها از بین میرود و دیگر قادر به کاشت و کشاورزی نخواهند بود.

لازم به ذکر است، این کشاورزان به دفعات طی ماهها روزهای اخیر تجمعات اعتراضی را برای مطالبات صنفی خود برگزار کردند اما مسئولان فقط به این کشاورزان وعده داده و به هیچ یک از آنها عمل نکردند.

تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن بازنشستگان نفت جنوب

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر جنوب، امروز دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان صنعت نفت جنوب در اعتراض به عدم تحویل واحدهای ثبت نامی آنها در پروژه مسکن مهر و تداوم بلاتکلیفی ۱۰ ساله در مقابل اداره مسکن و شهرسازی خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض که عضو تعاونی مسکن در پروژه ۲۰۰۰ واحدی مسکن مهر نفت اهواز هستند از ۱۰ سال قبل مبالغی را به امید صاحب خانه شدن در طرح مسکن مهر سرمایه گذاری کردند اما پس از گذشت این مدت هنوز خانه ای به این بازنشستگان تحویل داده نشده است.

تجمع اعتراضی کارگران آبفا استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مهر، امروز دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹، آبداران شاغل در اداره آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویر احمد پس از سفر به تهران و حضور در مقابل ساختمان مجلس در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ماهیانه معوقه، مطالبات مزدی و حق بیمه آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند. این شهروندان با پهن کردن سفر ه در محل اعتراض خود نشستن دور آن سفره به خالی بودن سفره های خانواده آنها و فقر شان اشاره کردند.

این شهروندان معترض که در واحدهای سازمان آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویر بعنوان آبدار یا میراب در کارگزای اجرایی در تعمیر و نگهداری و بهره برداری از شبکه و تاسیسات آبرسانی روستاهای این استان کار می کنند وظایف عمده آنها شستشوی مخازن آب شرب، کلرزنی و کلرسنجی، اعلام شکستگی‌ها، تعویض کنتورها، دارند.

آبداران استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح مشکلات صنفی خود به پرداخت شدن حق بیمه بصورت سلیقه ای، پرداخت نشدن معوقات مزدی و از همه مهمتر به محرومیتشان از حق امنیت شغلی اشاره کردند.

تجمع اعتراضی سهامداران بانک مهر اقتصاد

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از فارس، امروز دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از سهامداران بانک مهر اقتصاد در اعتراض به قیمت گذاری نامناسب با توجه به تورم جاری در کشور که منجر به متضرر شدن این سهامداران می شود برای دومین مرتبه در مقابل ساختمان مرکزی قوه قضائیه در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض که شامل سهامداران بانک ادغام شده مهر اقتصاد بودند همچنین تجمع اعتراضی مشابهی را در مقابل ساختمان بانک مرکزی در تهران هم برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “قیمت تعیین‎شده برای سهام از ارزش واقعی آن بسیار کمتر است. نماد این بانک ۲ سال بسته بوده و در این مدت هیچ سودی به سهامداران پرداخت نشده. قیمت سهام ۱۴۰۰ تومان تعیین شده و با این همه تورم و افزایش قیمت‌ ارزش سهام این بانک تغییری نکرده است.”

تجمع اعتراضی صیادان اروند کنار

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اهواز ژورنال، امروز دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از صیادان ساکن شهرستان اروندکنار در آبادان واقع در استان خوزستان، در اعتراض به مشکلات صنفی و بی توجهی مسئولان به مطالبات آنها در مقابل ساختمان فرمانداری ویژه اروندکنار تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این صیادان که در زمینه صید ماهی فعالیت می کنند به به محدودیتهای اعمال شده در صید که منجر به کاهش درآمد این شهروندان شده معترض هستند و خواستار بررسی و رفع موانع صنفی آنها شدند.

این شهروندان معترض طی روزهای گذشته هم تجمع اعتراضی مشابهی را در مقابل ساختمان بخشداری این شهرستان برگزار کرده بودند.

تجمع اعتراضی سهامداران بازار بورس

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از سهامداران بازار بورس در ادامه اعتراضات مدنی خود در مقابل ساختمان بازار بورس اوراق بهادار در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری این تجمعات اعتراضی و سر دادن شعارهایی از قبیل «‌بورس ما بورس ما کوره پول سوز ما» به ریزش های اخیر در بازار بورس و کاهش قیمت و ارزش سهام اعتراض دارند.

سهامداران بازار بورس همچنین نسبت به متضرر شدن آنها و نبود امنیت سرمایه گذاری در بازار بورس به علت عدم حمایتهای دولتی از سرمایه و بازار بورس معترض هستند.

لازم به ذکر است، پس از ریزش بازار از اواخر مردادماه دولت وعده حمایت از بازار را داد اما تا به امروز که شاخص از بیش از دو میلیون واحد به کمتر از یک میلیون و ۱۵۰هزار واحد رسیده، از سهام‌داران و بازار حمایت جدی انجام نشده است.

سهام‌داران خرد که در طول یک سال گذشته تعداد آنها تا ۱۲ میلیون کد افزایش یافته، مدعی هستند که با دعوت فراگیر دولت وارد این بازار شده‌اند و عده‌ای از آنها حتی دارایی خود را فروخته و درآمد حاصل از آن را وارد بازار سرمایه کردند.

تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن دادگستری کرمانشاه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کرمانشاه نیوز، امروز دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از اعضای تعاونی مسکن دادگستری استان کرمانشاه در اعتراض به بلاتکلیفی در خصوص زمینهای واگذار شده به آنها در مقابل ساختمان دادگستری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به عدم تعیین تکلیف آنها علیرغم گذشت ۱۲ سال از تصویب این زمینها در کمیسیون ماده ۵ و صدور سند تک برگ و عدم صدور مجوز ساخت این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

تجمع اعتراضی ثبت نام کنندگان مسکن مهر خرمشهر 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر ما خوزستان، امروز دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از ثبت نام کنندگان مسکن مهر ساکن شهرستان خرمشهر در استان خوزستان در مقابل اداره مسکن و شهرسازی این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی و مراجعه به اداره مسکن و شهرسازی خرمشهر نسبت به عدم تحویل واحدهای مسکونی آنها اعتراض کردند.

لازم به ذکر است، واحدهای مسکونی مورد اعتراض این شهروندان بصورت نیمه کاره رها شده و چند سال از بلاتکلیفی این شهروندان که مبالغی را به امید خانه دار شدن پرداخت کردند می گذرد.

برچسب هاتجمعات اعتراضیبازار بورس تهراناعتراض در بازار بورس تهرانتالار شیشه بازار بورس تهرانکشاورزی در ایرانصنعت کشاورزیکشاورزیمعلمان در ایرانمعلم زندانیمعلمفعالان صنفی معلماناستان کهگیلویه و بویر احمدفعال صنفی معلمانآب و فاضلابمسکن مهرکانون صنفی معلمان ایرانفعال فرهنگیکانون صنفی معلمانسازمان آب و فاضلابمعلمان زندانیمعلمان دربنددادگستریزاینده رودصیادانتجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانسرکوب فرهنگیان در ایرانسرکوب معلمان در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانفرهنگیفرهنگیان ایرانفرهنگیان در ایرانمعلمان ایرانآب و فاضلاب روستائیمعلم سرکوب آزادی بیان در ایرانساختمان بورس تهرانسرکوب فرهنگیانمعلمان ایران فعالسرکوب فرهنگیان ایرانحقوق شهروندی معلمان در ایرانمطالبات صنفیتحصن اعتراضی فرهنگیان ایرانتحصن فرهنگیان ایرانتجمع اعتراضی معلمان ایرانتحصن سراسری معلمانتجمع اعتراضی فرهنگیان در ایرانفعال صنفی فرهنگیانتحصن فرهنگیانسرکوب معلمان ایرانتحصن سراسری معلمان ایرانتحصن سراسری فرهنگیان ایراناستان کهگیلویه و بویراحمدفعال صنفی معلمان ایرانفرهنگیانفعال صنفی فرهنگیان ایرانسرکوب فعالان صنفی فرهنگیان ایرانمعلمانفعالان صنفی فرهنگیان ایرانتجمعات اعتراضی فرهنگیان ایرانفرهنگی معلممعوقات مزدی فرهنگیان ایرانکشاورزان اصفهانتعاونی مسکنسهامداران بازرا بورس اوراق بهادار تهرانبازرا بورسسهامداران بازرا بورس در ایرانصنعت نفتبازار بورس اوراق بهادار تهرانبازاربورستجمع اعتراضی کشاورزان اصفهانطرح مسکن مهرمالباختگان مسکن مهربازار پایه فرابورسسازمان عمران زاینده رودکارگران سازمان عمران زاینده رودسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانبازنشستگان صنعت نفتشهرداری اروند کناراروندکناراروندکنار استان خوزستانآب و فاضلاب روستاییمطالبات صنفی فرهنگیانمطالبات صنفی معلمان ایرانتعاونی مسکن مهرتعاونی مسکن مهر ۱۴۴کهگیلویه و بویر احمدکهگیلویه و بویراحمداهالی مسکن مهر جوانرودانتقال آب زاینده رودتعاونی مسکن وحدتآب و فاضلاب شهریمطالبات صنفی صیادان استان گلستانحقابه کشاورزان خمینمتقاضیان مسکن مهر در ایرانمسکن مهر در برازجانثبت نام مسکن مهرسهامداران بازار بورسبازار بوس اوراق بهادارزمین های کشاورزیحق آبه کشاورزان اصفهانحقآبه کشاورزانصنعت کشاورزی در ایرانپروژه مسکن مهرمسکن مهر قمواحدهای مسکونی مسکن مهر قممتقاضیان طرح مسکن مهرکارگران آب و فاضلابسهامداران بورسآبداران کهگیلویه و بویراحمدآب و فاضلاب کهگیلویه و بویر احمدآب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویر احمدآب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمدآبداران کهگیلویه بویر احمدحقابه کشاورزان اصفهانسازمان بورس اوراق بهادار کشورمالباختگان بازار بورسبورس در تهرانتجمع سهامداران بازار بورسسهامداران بازار بورس در ایرانبورس بهادارمطالبات صنفی وکلای دادگستریتجمعات اعتراضی کشاورزان اصفهانشهرستان یاسوج در کهگیلویه و بویر احمدمعوقات مزدی آبدارانشهرستان اروند کناراروند کناراروندکنار خوزستانحقابهحقآبهمطالبات صنفی کشاورزان اصفهانسهامداران بازاربورس اوراق بهادار تهرانبازار بورس در تهرانصیادان اروندکنارکشاورزان اصفهانیفرهنگیان پیمانیتعاونی مسکن بازنشستگان صنعت نفتساخت مسکنطرح مسکن مهر در خرمشهرآب و فاضلاب در کهگیلویهتجمع اعتراضی آبداراناروند کنار در خوزستانبورس اوراق بهادارتعاونی مسکن دادگستریدادگستری کرمانشاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: