•                  
چهارشنبه , ۰۱ بهمن , ۱۳۹۹
چهارشنبه, ژانویه 20

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
112

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از مدیران مهدهای کودک استان کرمانشاه، جمعی از پرسنل شاغل در جهاد نصر استان کرمانشاه، آتش نشانان استان اصفهان، جمعی از خانواده های کارگران بازنشسته ذوب آهن و فولاد، جمعی از کارگران واحد مدیریت پسماند شهرداری اهواز، جمعی از فعالان صنعت مرغداری و طیور، جمعی از پرستاران شاغل در بیمارستان روحانی شهرستان بابل، کارگران بخش آفات کشاورزی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، جمعی از رانندگان مینی بوس ساکن استان سمنان، در اعتراض به موارد گسترده نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مرآت، امروز دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از رانندگان مینی بوس ساکن استان سمنان در اعتراض به گرانی قیمت لوازم یدکی، پائین بودن کرایه در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی فرمانداری سمنان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در تشریح مطالبات صنفی و اقتصادی خود اعلام کردند: “هزینه های بالای تعمیر و نگهداری خودرو و از سوی دیگر گرانی سایر اقلام مورد استفاده در زندگی روزمره ما در کنار پائین بودن کرایه جابجائی مسافر باعث بروز مشکلات عدیده ای در زندگی ما شده است.

 این رانندگان مینی بوس در ادامه افزودند: “با کم شدن سهمیه سوخت و توزیع نکردن لاستیک دولتی و همچنین عدم رسیدگی سازمان تامین اجتماعی به خواسته های ما این تجمع را برگزار کردیم.”

تجمع اعتراضی کارگران واحد آفات نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، روز یکشنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران بخش آفات کشاورزی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به تداوم بلاتکلیفی شغلی آنها دست از کار کشیده و تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 برهمین اساس کارگران معترض که در واحد دفع آفات نیشکر هفت تپه فعالیت می کنند خواهان لغو خصوصی سازی و برچیده شدن قراردادهای پیمانی و استخدام بصورت رسمی هستند و در محل کارشان که زمین های کشاورزی هست تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این تجمع مسالمت آمیز و صنفی کارگران با دخالت نیروهای امنیتی و انتظامی مواجه شد. 

تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان روحانی آمل 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران شاغل در بیمارستان روحانی شهرستان بابل در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها در محوطه این مرکز درمانی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 یکی از این پرستاران در تشریح علت برگزاری این تجمع اعتراضی اعلام کرد: “تمام روزهای فروردین که اکثر مکانها بخاطر نوروز تعطیل هست ما به علت شیوع کرونا بدون حتی یک روز تعطیلی سر کار خود حاضر بودیم و در این میان هم خودمان کرونا گرفتیم و هم برخی از همکاران ما خانوادهایشان هم به این ویروس مبتلا شدند کلاَ صد هزار تومان به عنوان اضافه کار یا کارانه به ما پرداخت شد.”

پرستار دیگری افزود: “بیشترین بار بیماری کرونا بر دوش کادر درمان و به خصوص جامعه پرستاری‌ است و اگر در این شرایط، حتی دو برابر معمول هم به پرستاران دستمزد بدهند، بازهم کم و ناکافی‌ست. پرستاران جان خود را سر دست گرفته‌اند و برای تامین سلامت مردم تلاش می‌کنند.”

تجمع اعتراضی آتش نشانان استان اصفهان 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، جمعی از آتش نشانان ساکن استان اصفهان در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل بر ای آنها در مقابل ساختمان استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض می گویند: “میزان حقوق آنها با سختی شغلی که دارند متناسب نیست و از طرفی هم حدود ۱۴۰نفر از پرسنل با شرکت ها قرارداد دارند و تاکنون تبدیل وضعیت نشده اند.

حاضران در تجمع مقابل استانداری اصفهان اعلام کردند: “در بسیاری از شهرها ازجمله شهرهای استان اصفهان، آتش‌نشان‌ها مشمول آیین‌نامه‌ی سخت و زیان‌آور هستند اما در مورد آتش‌نشان‌های اصفهان این حق قانونی تا امروز برقرار نشده است.”

آنها از استانداری اصفهان درخواست دارند به شهرداری برای اجرای قانون فشار بیاورد تا حق آتش‌نشان‌ها که شغل‌شان خطرات جانی بسیار دارد، بیش از این تضییع نشود.

 آنها پیش از این نیز در تاریخ های ۲۳تیر و ۱۸شهریور ماه سالجاری تجمعات اعتراضی مشابهی در مقابل ساختمان سازمان آتش نشانی و شورای شهر برگزار کرده بودند.

تجمع اعتراضی مرغ داران در مقابل وزارت صمت 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از دانشجو، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، جمعی از فعالان صنعت مرغداری و طیور در اعتراض به پائین بودن قیمت خرید و گرانی قیمت و هزینه های پرورش و نگهداری مرغ در مقابل ساختمان وزارت صمت در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان اعلام کردند: “با توجه به سلیقه ای بودن توزیع نهاده‌ها هم اکنون بخش خیلی کمی از نیاز مرغداران به نهاده با ارز دولتی ۴۲۰۰تومانی دسترسی دارند. به ازای هر واحد مرغداری ۲۰ هزار قطعه‌ای باید ۸۵ تن ذرت و بین ۳۰تا ۳۵ تن سویای وارداتی با ارز دولتی در اختیار مرغداران قرار گیرد که هم اکنون ۱۰درصد این میزان هم به مرغداران اختصاص پیدا نمی کند.”

 آنها با بیان اینکه سویای وارداتی با ارز دولتی باید با قیمت هر کیلوگرم ۲۷۰۰ تومان و ذرت با قیمت ۱۵۲۰ تومان در اختیار مرغداران قرار گیرد، گفت: هم اکنون سویا در بازار آزاد با نرخ ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و ذرت با نرخ ۳۵۰۰ تومان به فروش می رسد و مرغداران مجبور به تهیه نهاده ها با این مبالغ هستند.

تجمع اعتراضی کارگران پسماند شهرداری اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران واحد مدیریت پسماند شهرداری اهواز در اعتراض به بی توجهی مسئولان شهرداری به وضعیت مطالبات مزدی و وضعیت اقتصادی این کارگران در مقابل ساختمان مدیریت پسماند شهری شهرداری اهواز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این کارگران معترض: “از اسفند سال گذشته تا اردیبهشت امسال که به دلیل شیوع ویروس کرونا بیکار شدند هیچ حقوقی دریافت نکرده و حتی سنوات سال های گذشته نیز به آنها پرداخت نشده است.”

این کارگر ادامه داد: “بیشتر کارگران این سایت زنان سرپرست خانوار هستند و پرداخت نشدن به موقع و کامل حقوق ضربه بسیار سنگینی به آنها وارد می کند؛ هم اکنون حتی در تامین ساده‌ترین نیازهای خود درمانده‌ایم. پیمانکار با مدیران سایت صفیره دچار اختلاف است و دود این اختلاف در چشم ما می‌رود”.

تجمع اعتراضی خانواده های کارگران بازنشسته مشمول حالت اشتغال فولاد و ذوب آهن 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کارگر آنلاین، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، جمعی از خانواده های کارگران بازنشسته ذوب آهن و فولاد در اعتراض به مشکلات مدیریت این واحدهای تولیدی صنعتی که منجر به بروز مشکلات معیشتی برای آنها شده در مقابل ساختمان وزارت کار تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در تشریح مطالبات خود گفتند: “ماده ۴۰ تاکید دارد حقوق بازنشستگی شهدای فولاد مطابق با آخرین حقوق تعیین و هر ساله متناسب با افزایش ضریب حقوق شاغلان دستگاه‌ها اضافه و به شکل تبصره یک عمل شود. در تبصره یک این ماده قانونی نیز آمده؛ حقوق بازنشستگی مشمولان حالت اشتغال مشابه کارکنان همتراز (بازنشسته در سال تصویب این قانون) تطبیق و اعمال گردد”.

معترضان گفتند: “چندین سال است برای اجرای تبصره یک ماده ۴۰ مصوبه مجلس شورای اسلامی تلاش کرده‌ایم و نهایتا آنچه مفاد قانون است در حق ما اجرا نشده و فقط مبلغ اندکی از آنچه به عنوان معوقه نزد صندوق فولاد داشته‌ایم به هر خانواده داده شده است”.

آنها خواستار پرداخت بدهی‌های خود از صندوق فولاد شده و ادامه دادند: “سالهاست بین صندوق فولاد و بنیاد شهید پاسکاری می‌شویم و حقوق دریافتی ما همانند یک فوتی ذوب آهن پرداخت می‌شود ضمن آنکه از امتیازاتی که یک خانواده حقوق‌بگیر از بنیاد شهید می‌گیرد نیز محروم هستیم”.

تجمع اعتراضی پرسنل جهاد نصر 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از قلم، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، جمعی از پرسنل شاغل در جهاد نصر استان کرمانشاه در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ماهیانه آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان در اعتراض به پرداخت نشدن ۱۰ماه حقوق معوقه آنها در مقابل درب کاخ سفید رنگ استانداری کرمانشاه تجمع کرده و خواستار وصول مطالبات مزدی خود شدند.

تجمع اعتراضی مدیران مهدهای کودک کرمانشاه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از قلم، امروز دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۹، جمعی از مدیران مهدهای کودک استان کرمانشاه در اعتراض به تداوم تعطیلی مهدهای کودک آنها و گسترش مشکلات اقتصادی و بیکاری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 مدیران مهد کودک به علت تعطیلی چند ماهه و عدم پرداخت خسارت به آنها و تداوم تعطیلی مجدد در مقابل درب استاندار کرمانشاه تجمع کردند.

 

برچسب هافولاد ایرانمینی بوسمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمرغمرغ گوشتیمرغ تخم گذارمرغداریمرغداری در ایرانمرغدارانمرغداران ایرانمرغداران استان کرمانشاهمزارع نیشکر هفت تپهمشاغل سخت و زیان آورمطالبات کارگران پسماند شهرداری اهوازمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران کنتورسازیمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننهاده های دامینهاده های طیورنیشکر هفت تپههفت تپهواحد پسماند شهرداری اهوازکارگر نیشکر هفت تپهکارگرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مزارع نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپهکارگران پسماند شهرداریکارگران ایرانکارگران بازنشسته فولادکارگران بازنشسته ذوب آهنکارگران دفع آفات نیشکر هفت تپهکارگران در ایرانکشت و صنعتکشت و صنعت نیشکرکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکر در هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهکشت صنعت نیشکر هفت تپهگروه ملی فولاد ایرانگروه ملی صنعتی فولاد ایرانپرورش مرغپرستارانپرستاران بابلپسماندپسماندهاپسماندهای فاضلابیپسماندهای شهریآفات و نباتاتآتش نشانآتش نشانیآتش نشانان اصفهانامنیت شغلیامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی در ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگراستان کرمانشاهاستان سمناناضافه حقوق پرستارانبازداشت شهروندان در استان کرمانشاهتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی آتش نشانان اصفهانتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی شهروندان آبان ۱۳۹۸جهادنصرحقوق معوقه کارگران در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق و معوقات مزدیحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایراندفع آفاتذوب آهنذوب آهن اصفهانرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهرانندهرانندگان مینی بوسسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب کارگرانسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهرستان بابلشغلهای سخت و زیان آورصنعت فولاد ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: