دوشنبه , ۰۷ فروردین , ۱۴۰۲
دوشنبه, مارس 27

پلمب هتل سرای عامری ها در کاشان به علت کشف حجاب گردشگران

0
73

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۲ اسفند ماه ۱۴۰۱،‌ هتل سرای عامری ها در کاشان از توابع استان اصفهان، با دستور قضایی از طرف دادستان این شهرستان پلمب شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از هم میهن،‌ طی روزهای اخیر،‌ هتل سرای عامری ها واقع در شهرستان کاشان از توابع استان اصفهان، به دلیل آنچه که (عدم رعایت حجاب گردشگران) عنوان شده با دستور دادستان آن شهرستان، پلمب و بیش از ۲۰۰ نفر از پرسنل آن هتل بیکار شدند. 

براساس این گزارش، پلمب هتل سرای عامری ها در پی ثبت گزارش از طرف (ستاد امر به معروف و نهی از منکر) کاشان و با دستور دادستان آن شهرستان پلمب شده است. 

لازم به اشاره است، بر اثر پلمب این هتل،‌ دستکم ۹۰ نفر بطور مستقیم و ۱۵۰ نفر دیگر هم بطور غیرمستقیم،‌در شهرستان کاشان بیکار شدند.

این هتل،‌ از بزرگترین مجتمع هتلینگ سنتی در شهرستان کاشان از توابع استان اصفهان است. 

در حالی از محدودیت پوش زنان و دختران بعنوان قانون یاد می شود که ایران با مشکلاتی به مراتب جدی تر مواجه است که از جمله این مشکلات می توان به بحران‌های اقتصادی که شهروندان با آن دست به گریبان هستند اشاره کرد. 

ممانعت از اشتغال و پلمب اماکن کسب شهروندان به دلایلی همچون (کشف حجاب)، (عدم رعایت شئونات اسلامی) به مثابه سرکوب آزادی بیان و عقیده، ناقض، ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار آزادانه افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی تاکید کرده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.