چهارشنبه , ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲
چهارشنبه, می 31

پلمب ۱۳ واحد صنفی در شهرستان فریمان توسط نیروی انتظامی

0
106

حقوق بشر در ایران ـ امروز سه شنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی در شهرستان فریمان از توابع استان خراسان رضوی، ۱۳ واحد صنفی را پلمب کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از صدا و سیما، روز دوشنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۲، سرهنگ جواد ابراهیمی، فرمانده انتظامی شهرستان فریمان واقع در استان جراسان رضوی، از پلمب ۱۳ واحد صنفی به علت آنچه که وی از آن با عنوان (رعایت نکردن مقررات و دستورالعمل ارائه خدمات و نحوه فعالیت در ماه مبارک رمضان) کرد خبر داد. 

فرمانده انتظامی شهرستان فریمان در تشریح این خبر گفت:”پلمب این ۱۳ واحد صنفی در فریمان، به علت (رعایت نکردن مقررات و دستورالعمل ارائه خدمات و نحوه فعالیت در ماه مبارک رمضان)، صورت گرفته است.” 

جواد ابراهیمی، همچنین گفت:”در ماه رمضان تمامی واحد‌های صنفی پذیرایی از یک ساعت قبل از افطار مجاز به فعالیت هستند.” 

در حالی واحدهای صنفی بی شماری تحت عناوین (عدم حفظ حرمت ماه رمضان)، (عدم رعایت شئونات اسلامی)، (کشف حجاب)، (هنجار شکنی)، (پخش موسیقی مبتذل) و غیره با دستور و یا بدون دستور ضابطین قضایی در شهرها و استانهای مختلف کشور پلمب و مالکان واحدهای صنفی پس از تشکیل پرونده قضایی به دادگاه جهت محاکمه معرفی و از کسب و کار آنها جلوگیری بعمل آمده که مشکلات اقتصادی، سو‌‌ء مدیریت و ناکارآمدی در حل مشکلات اقتصادی و نیازهای شهروندان از هر طرق در کشور زبانه می کشد. 

سرکوب آزادی بیان و ممانعت از انتشار عقاید و دیدگاههای مختلف در یک جامعه، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. در این مفاد قانونی بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: