چهارشنبه , ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲
چهارشنبه, می 31

پلمب ۹ واحد صنفی و تعهد از ۳۰ واحد صنفی دیگر در جزیره کیش

0
143

حقوق بشر در ایران ـ امروز سه شنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی در جزیره کیش، دستکم ۹ واحد صنفی را پلمب و به ۳۰ واحد صنفی دیگر اخطار دادند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲، سرهنگ فرج نظری، جانشین فرمانده انتظامی جزیره کیش، از پلمب ۹ واحد صنفی و صدور اخطار و اخذ تعهد از ۳۰ واحد صنفی دیگر به علت(عدم رعایت شئونات اسلامی) و (سایر تخلفات صنفی) خبر داد. 

جانشین فرمانده انتظامی جزیره کیش در تشریح این خبر گفت:”در راستای اجرای طرح نوروزی گشت های ویژه اداره نظارت بر اماکن عمومی، ۹واحد صنفی به علت (عدم رعایت شئونات اسلامی) و (سایر تخلفات صنفی) پلمپ شدند.”

وی همچنین افزود:”در ادامه این طرح ۳۰ واحد صنفی نیز به علت (عدم رعایت عفاف و حجاب) توسط متصدیان، تعهد اخذ گردید.”

در حالی واحدهای صنفی بی شماری تحت عناوین (عدم حفظ حرمت ماه رمضان)، (عدم رعایت شئونات اسلامی)، (کشف حجاب)، (هنجار شکنی)، (پخش موسیقی مبتذل) و غیره با دستور و یا بدون دستور ضابطین قضایی در شهرها و استانهای مختلف کشور پلمب و مالکان واحدهای صنفی پس از تشکیل پرونده قضایی به دادگاه جهت محاکمه معرفی و از کسب و کار آنها جلوگیری بعمل آمده که مشکلات اقتصادی، سو‌‌ء مدیریت و ناکارآمدی در حل مشکلات اقتصادی و نیازهای شهروندان از هر طرف در کشور زبانه می کشد. 

سرکوب آزادی بیان و ممانعت از انتشار عقاید و دیدگاههای مختلف در یک جامعه، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. در این مفاد قانونی بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: