چهارشنبه , ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲
چهارشنبه, می 31

پلمب ۱۴ کافه رستوران در شهرستان رفسنجان

0
137

حقوق بشر در ایران ـ امروز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه  ۱۴۰۲، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی در شهرستان رفسنجان، دستکم ۱۴ واحد صنفی رستوران را پلمب کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از فارس، طی روزهای اخیر، دستکم ۱۴ واحد صنفی رستوران، به دلیل (عدم رعایت شئونات اسلامی) و (کشف حجاب مشتریان)، توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی در شهرستان رفسنجان، پلمب شد. 

براساس این گزارش، پلمب جملگی هر ۱۴ واحد صنفی کافه رستوران به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان صورت گرفته است. 

در بخش دیگری از این گزارش همچنین آمده است، واحدهای صنفی مورد اشاره در جریان بازدید ماموران اتاق اصناف به همراه واحد نظارت بر اماکن عمومی به علت (عدم رعایت شئونات اسلامی)، (کشف حجاب مشتریان)، (عرضه قلیان) و (نداشتن پروانه کسب) پلمب شدند. 

در حالی واحدهای صنفی بی شماری تحت عناوین (عدم حفظ حرمت ماه رمضان)، (عدم رعایت شئونات اسلامی)، (کشف حجاب)، (هنجار شکنی)، (پخش موسیقی مبتذل) و غیره با دستور و یا بدون دستور ضابطین قضایی در شهرها و استانهای مختلف کشور پلمب و مالکان واحدهای صنفی پس از تشکیل پرونده قضایی به دادگاه جهت محاکمه معرفی و از کسب و کار آنها جلوگیری بعمل آمده که مشکلات اقتصادی، سو‌‌ء مدیریت و ناکارآمدی در حل مشکلات اقتصادی و نیازهای شهروندان از هر طرف در کشور زبانه می کشد. 

از سوی دیگر، اجبار شهروندان به (پیروی از احکام اسلامی)، (روزه گرفتن در ماه رمضان)، (رعایت حجاب اسلامی)، (رعایت شئونات اسلامی) توسط نهادهای امنیتی و انتظامی تحت عنوان (قانون) یاد می شود که در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید شده است و نقض این ۲ مفاد به منزله سرکوب آزادی بیان، عقیده و اندیشه است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: