جمعه , ۰۴ فروردین , ۱۴۰۲
جمعه, مارس 24

پلمب ۹ واحد صنفی در بروجرد به علت ارائه خدمات به مشتریان بی حجاب

0
102

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۱، ماموران اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی در شهرستان بروجرد ۹ واحد صنفی را پلمب کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، امروز سه شنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۱،سجاد بیرانوند، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بروجرد، از پلمب ۹ واحد صنفی در مجتمع تجاری دیپلمات سنتر این شهرستان به دلیل ارائه خدمات به مشتریان(فاقد حجاب) خبر داد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بروجرد در تشریح این خبر گفت: “در جریان بازدید از مجتمع دیپلمات سنتر و ملاحظه اینکه در طبقه اغذیه فروشی ها خدمات به افراد (بی حجاب) ارائه می شود، یک طبقه کامل این مجتمع شامل ۹ واحد اغذیه فروشی پلمب شد.”

پلمب این ۹ واحد صنفی در حالی صورت که چندی پیش، معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری شهرستان بروجرد از پلمب دو واحد صنفی دیگر این مجتمع خبر داده بود. وی نیز دلیل این اقدام را (بی حجابی) فروشندگان و کسبه خبر داده بود. 

مجتمع تجاری دیپلمات سنتر بروجرد در خیابان تختی این شهر قرار دارد و دارای مراکز فروش پوشاک، رستوران و کافی شاپ و شهر بازی سرپوشیده و مرکز فروشگاهی رفاه است. 

ممانعت از اشتغال و پلمب اماکن کسب شهروندان به دلایلی همچون (کشف حجاب)، (استفاده از خواننده زن) و (عدم رعایت شئونات اسلامی) به مثابه سرکوب آزادی بیان و عقیده، ناقض، ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار آزادانه افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.