•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

گزارشی از آخرین وضعیت شهین سلوکی در بند زنان زندان اوین

0
577

حقوق بشر در ایران – شهین سلوکی, شهروند ساکن مشهد, محبوس در بند زنان زندان اوین, در اواخر خردادماه سالجاری, به بند ۲ الف سپاه پاسداران در این زندان منتقل و تاکنون اطلاعی از وضعیت وی بدست نیامده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز پنجشنبه ۲۳ خردادماه ۱۳۹۸, شهین سلوکی, شهروند ساکن مشهد, محبوس در بند زنان زندان اوین, به دلایل نامعلومی به بند امنیتی ۲ الف سپاه پاسداران در این زندان منتقل و تاکنون اطلاعی از وضعیت وی در دست نیست. سلوکی در منزل یکی از نزدیکان خود در شهرری بازداشت و مستقیما به زندان اوین منتقل شد. 

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل انتقال شهین سلوکی به بند ۲الف سپاه پاسداران در زندان اوین اطلاع دقیقی بده دست نیامده است.
این شهروند اهل مشهد, پیش از این توسط نیروهای امنیتی در پی برگزاری کلاسهای قرآن در منزل یکی از آشنایانشان در شهرری بازداشت و به بند زنان زندان اوین منتقل شد. 

شهین سلوکی, پیش از بازداشت به شغل معلمی مشغول بود. 

تا لحظه تنظیم این گزارش از جزئیات پرونده و یا اتهامات مطروحه علیه شهین سلوکی اطلاعی به دست نیست. 

بازداشت افراد و عدم بدون تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسیمصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عالادنه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مود تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: