•                  
یک شنبه , ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹
یکشنبه, آوریل 5

محکومیت اکبر رشیدی به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری

0
117

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته, شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه که پیش از این “اکبر رشیدی”, زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه را مورد محاکمه قرار داده بود وی را به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, طی روزهای اخیر, “اکبر رشیدی”, زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه که از بابت اتهام “محاربه از طریق عضویت در گروههای سلفی”, توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه مورد محاکمه قرار گرفته بود طی حکمی به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. 

براساس این گزارش؛ با توجه به حکم صادره از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه اتهام مطروحه بر علیه “اکبر رشیدی”, را “محاربه از طریق عضویت در گروههای سلفی” عنوان کرده است. 

لازم به ذکر است؛ “اکبر رشیدی”, از اواخر تابستان سالجاری توسط ماموران امنیتی بازداشت شد و پس از اتمام مراحل بازجوئی در بازداشتگاه ارگانهای امنیتی در شهرستان ارومیه محبوس بود. 

“اکبر رشیدی چندی پیش از بازداشتگاه به بند متهمان سیاسی واقع در زندان مرکزی ارومیه منتقل شد و در حال حاضر در این زندان بسر می برد و با توجه به ناتوانی جسمانی از ویلچر استفاده می کند. 

 برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

“ابراهیم رئیسی”, رئیس قوه قضائیه, در تاریخ ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۸,  با حضور در جلسه شورای عالی حقوق بشر در جمهوری اسلامی که با حضور “علی شمخانی” و “غلامحسین محسنی اژه ای” دو تن دیگر از اعضای ارشد در قوه قضائیه و شورای عالی امنیتی ملی جمهوری اسلامی برگزار شده بود از حکومت جمهوری اسلامی با عنوان حکومتی یاد کرد که در ریشه و بطن ساختاری برابری کامل با اصول حقوق بشر دارد!

همچنین علی خامنه ای, رهبر جمهوری اسلامی, به دفعات در صحبتهای خود ادعا کرده که در ایران هیچ شهروندی به صرف انتقاد مورد پیگرد قضائی و بازداشت قرار نمی گیرد که اینگونه رفتارهای قهرآمیز حقیقت ماجرا از سرکوب و گسترش فضای امنیتی در ایران را نشان می دهد و گویای این امر است که حاکمان جمهوری اسلامی اساتید بزرگ در سفسطه, مغالطه و تفسیر به رای هستند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: